Wierność w stereo

Wydawnictwo:
Data wydania: 2005
ISBN: 83-893712-25-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Powieść Nicka Hornby`ego - pełna pokoleniowego snobizmu, uczuć i wyrzutów sumienia - jest książką, której się nie zapomina. Smutną, śmieszną i prawdziwą. Natychmiast po opublikowaniu stała się powieścią kultową, błyskawicznie uzyskała miano "klasyka". W wakacje br. na ekrany kin wszedł film Przeboje i podboje, który nakręcono na jej podstawie. Opisuje cierpienia egoistycznego Roba, który rozważa znaczenie kobiet, seksu i Abbey Road. Gdy okoliczności zmuszają go do zastanowienia się nad tym, czym jest samotność, przystosowanie, niepowodzenia i śmierć - poznajemy prawdziwe przesłanie tej książki.
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
"Wierność w stereo" to sercowe rozterki faceta po trzydziestce. Bohater opisuje swoje uczucia z niezwykłą precyzją. Trochę jak na mnie było tego za dużo. Na początku mu współczułam, ale potem zaczął mnie irytować. Bo czy facet może do takiego stopnia użalać się nad sobą, swoim losem, związkami? Nazwałabym to współczesną wersją cierpiącego Wertera. W książce nie brak też humoru.

Największym zaskoczeniem było dla mnie zdanie:
"Wspaniale jest mieć depresję: człowiek robi, co chce, i nikt nawet nie piśnie."

Książka może być ciekawa dla tych, co mają jakie takie pojęcie o muzyce, dla innych może być nużąca. Bo zespołów i piosenek to tu nie brak.
angel92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Ciekawa opowieść o tym, co jest ważniejsze: Miłość czy pasja? Rob kocha płyty i muzykę, ale zatracając się w tym nie umie poradzić sobie z miłością. Lekka lektura i przyjemna. Polecam :)
kazejczyk plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-20, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Jak dla mnie to nudna i irytująca momentami.
alesia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-28, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Książkę czyta się szybko i dość przyjemnie.
Antosia Linia koment
Przeczytane:2014-07-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2005-06-21, Na półkach: Przeczytałem,
dallea Linia koment
Przeczytane:2014-10-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Muszę przeczytać,