Wierszyki 3-latków

Zbiorek Wierszyki 3-latków został przygotowany z myślą o dzieciach, które przeszły już etap zainteresowania jedynie książką obrazkową i są gotowe wysłuchać krótkiego tekstu i go powtórzyć.

Wybrane przez nas wierszyki i wyliczanki wpadają w ucho i łatwo je zapamiętać. Mogą być też pomocą w sprawach wychowawczych (jak w wierszyku Sio, katarze!) czy pretekstem do zabaw ruchowych (jak w wierszyku Mam chusteczkę).

Wierszyki 3-latków mogą towarzyszyć dziecku przez cały dzień: podczas mycia, ubierania, spaceru i zabawy.

Podczas zabawy w czytanie kształcimy procesy funkcjonowania uwagi, pamięci, percepcji, wyobraźni słuchowej i wzrokowej, koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej. Dziecko uczy się przez własną aktywność, ćwiczy cierpliwość i pamięć. Jest to też doskonały moment na pogłębienie relacji z rodzicem czy opiekunem.

Dodatkowo rodzice znajdą w książce rady, jak pracować, żeby zachęcić malucha do czytania.

Informacje dodatkowe o Wierszyki 3-latków:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-03-25

Kup książkę Wierszyki 3-latków

Wierszyki 3-latków - opinie o książce

Spis treści :

1. Mam husteczkę haftowaną 2. Zgadywanka Urszula Kozłowska 3. Pajacyk Barbara Lewandowska 4. Z babcią i dziadkiem Kinga Grabowska-Bednarz 5. Sio, katarze! Urszula Kozłowska 6. Entliczek, pentliczek 7. Pan Indorek Barbara Lewandowska 8. Sama Kinga Grabowska-Bednarz 9. Chodzi lisek 10. Siała baba mak 11. Wlazł kotek Urszula Kozłowska
Kim chciałbym być
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kim chciałbym być

Borsuk, kot, pingwin, świnka marzą o tym, kim zostaną , kiedy dorosną. Pomóż im spełnić marzenia i znajdź stroje potrzebne w zawodzie, który chcą wykonywać...

Brazylia
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Brazylia

Seria Przewodniki Wiedzy i Życia wydawana na licencji znanej na całym świecie angielskiej oficyny Dorling Kindersley to niezwykle wysoki poziom edycji...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;