Wiosenne dziewczęta

Urodziły się w kraju, gdzie ich piękno było ich przekleństwem.

,,Jedna z najbardziej pasjonujących, najpiękniej napisanych i najważniejszych książek, jakie czytałam w ciągu ostatnich lat".

Alice Walker, autorka Koloru purpury

Bywało, że dla kobiety zmuszanej do handlowania swoim ciałem jedyną ucieczką było szczelne zamknięcie ostatniego okrucha własnego ja, tak by nie zostało skalane, i skrywanie go pod grubym pancerzem. Tak właśnie Gi chroniła swą niewinność w nadziei, że pewnego dnia zdoła ją odzyskać...

Gi była zastraszoną, zamkniętą w sobie dziewczynką, która spędziła dzieciństwo w obozie pracy w Korei Północnej. Jako matematyczny geniusz nauczyła się znosić ból, wycofując się do świata liczb, gdzie szukała  schronienia. Gdy w sierocińcu spotkała swoje przeciwieństwo - zuchwałą, promienną i bezkompromisową Il-sun - otaczający ją świat nagle nabrał koloru nadziei. Do czasu, gdy sprzedano je jako prostytutki do Korei Południowej i dalej do Stanów Zjednoczonych, gdzie czekała je niewola daleko bardziej okrutna niż ta zza żelaznej koreańskiej kurtyny.

Informacje dodatkowe o Wiosenne dziewczęta:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2014-01-29

Kup książkę Wiosenne dziewczęta

Wiosenne dziewczęta - opinie o książce

Jest to książka opowiadająca o polityce Korei Północnej, o dramacie, który rozgrywa się w XXI wieku. Autor pokazuje zaślepienie ludzi w ,,Umiłowanego Przywódcę", demaskuje reżim i kreśli losy dwóch kobiet - najlepszych przyjaciółek lecz diametralnie różnych: Il-sun, której urody może niejedna pozazdrościć oraz Gi o niezwykłym wręcz umyśle. Sierociniec, obozy pracy, godziny policyjne... Czy ucieczka z takiego piekła jest możliwa? Czy wtedy młode kobiety czeka lepszy los? Wciągająca lektura, choć nie ukrywam, że także wstrząsająca.
Bardzo trudna,a zarazem bardzo ciekawa książka ja jednak chcę ją każdemu polecić ze względu na tematykę poruszana w tej książce, prostytucja, polityka Korei północnej i niewolnictwo ,
Avatar użytkownika - bookworm
bookworm