Wizje w mroku

Informacje dodatkowe o Wizje w mroku:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-05-25
Tytuł oryginału: Dark Visions: Strange Power / Posessed / Passion
Tłumaczenie: Jagodzińska Agnieszka, Błasiak Anna

Kup książkę Wizje w mroku

Wizje w mroku - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Kaitlyn potrafi przepowiadać niedaleką przyszłość za pomocą rysunków, lecz są one niejasne. Pewnego dnia dostaje szansę nauczenia się panować nad tymi mocami w pewnym instytucie, w którym poznaje osoby z innymi zdolnościami. To z nimi zostaje połączona psychicznie przez Gabriela. Wtedy też zdaje sobie sprawę, że czuje zawsze kogoś koło siebie, że nie jest sama jak do tej pory. Książka dzieli się na trzy części, które nazwałam: przybycie, ucieczka i zakończenie. Pokazuje ona jakie mogą być dziwne koleje losu, ale także siłę przyjaźni. Polecam,
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Czym dla 17-latki może być odrzucenie i strach rówieśników? Na to pytanie doskonale może odpowiedzieć Kaitlyn, której rysunki są zapowiedzią tylko i wyłącznie kłopotów. Dostając zaproszenie do elitarnej szkoły, gdzie wraz z czwórką innych osób ma szkolić swoje umiejętności Kat nie zdaje sobie sprawy z tego, czego będzie świadkiem. Trzy części "Wizji w mroku" trzymają w napięciu. Do końca nie wiadomo jak wszystko się potoczy i czy główni bohaterowie wygrają "wojnę" z panem Zetesem. Od której zależy los ich własnych zdrowych zmysłów i życia. Muszę pochwalić książkę za to, że w jednym woluminie zawierają się aż trzy tomy, co zdecydowanie ułatwia życie - mimo, że mam wersję kieszonkową :)
Avatar użytkownika - JustBooks17
JustBooks17
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Z biblioteki ;>,

Odrzucenie, samotność, strach…

i

...moc, która wprawia ją w kłopoty.... Co jeszcze gorszego może się pojaić w życiu 17- latki?

Nazywają ją „czarownicą” ale kim jest naprawdę i dlaczego wszyscy się jej boją? Czym może być dla 17- letniej dziewczyny odrzucenie przez rówieśników?  Odpowiedź na te wszystkie pytania zna Kaitlyn- nastolatka o niezwykłym darze, który na pozór wydaje się być mocą, jaką każdy czytelnik chciałby posiadać.  Jednak pozory często mylą, bo dar, który ma w sobie, wprawia ją w nie lada kłopoty, z których może nie wyjść płazem…

Opis książki:

"Czarownica" - mówią za jej plecami. Niesamowite oczy i prorocze rysunki od zawsze przysparzały siedemnastoletniej Kaitlyn kłopotów. Z radością przyjmuje więc zaproszenie do szkoły, gdzie wraz z czwórką innych uczniów o nadprzyrodzonych zdolnościach będzie rozwijać swój talent. Nie przeczuwa, że zostanie rozdarta pomiędzy uczuciem do dwóch chłopaków: cudownego Roba, uzdrawiającego ludzi swoją pozytywną energią, i mrocznego Gabriela, skrywającego swoją prawdziwą naturę i niepokojącą moc. I że będzie musiała wybrać, któremu z nich zaufać, gdy niesamowity projekt zagrozi ich zdrowym zmysłom i życiu…

Nie bój się. Nie zamierzam go zabić. Jeszcze..To naruszyłoby moje warunkowe zwolnienie.

Dziwne, że człowiek bardziej docenia świat, gdy mu się wydaje, że niedługo może go opuścić.

Moja recenzja:

Kochani, tutaj wszystko zaczęło się całkiem niewinnie….

17 – letnia dziewczyna o imieniu Kaitlyn ma zdolności paranormalne, a co najlepsze - potrafi przewidzieć przyszłość. Swoje „wizje” rysuje na papierze, nie do końca świadoma kiedy i komu co się stanie. Tego nie jest w stanie przewidzieć,a jeśli jest blisko odgadnięcia tej zagadki, jest już za późno. W dodatku ludzie się jej boją. Jest odrzucona przez swoich rówieśników, przez co staję się samotna i można by rzec, że czuje się jakby była z innej planety..? No chyba nie ma nic gorszego?! Do czasu… Niespodziewanie do szkoły Kaitlyn przyjeżdża kobieta, która proponuje jej wyjazd z miasta i nauki w szkole, gdzie będzie miała możliwość wziąć udział w badaniach, które "pomogą" nauce i co najważniejsze –  nauczy się rozwijać i kontrolować swoje moce. Oczywiście pozna takie osoby jak ona, które również zmagają się z takimi zdolnościami. W zamian obiecano jej duże stypendium. Dla głównej bohaterki to doskonała okazja na opuszczenie miasta, pozbycia się wizerunku "czarownicy" i złapania trochę kasy, jako iż ojciec ledwo ich oboje utrzymywał. No cóż.. decyzja jest logiczna, postanowiła wyjechać. Na miejscu poznaje dziewczynę Anne, która posiada zdolność porozumiewania się ze zwierzętami oraz chłopaka Lewisa , który potrafi umysłem mieć przewagę nad materią. Po kilku chwilach wpada na chłopaka o imieniu Rob, który uzdrawia jej nogę ze stłuczenia. Kaitlyn od pierwszej chwili zakochała się w nim po uszy. W ten sposób poznała trzy osoby, ale zaraz... chwila... gdzie jest czwarty uczestnik badań?? Oto i on - Gabriel Wolfe. Tajemniczy chłopak, z tajemniczymi zdolnościami, które stanowiły wyzwanie aby je poznać. Jego dar to "przekleństwo", mógł zabić z łatwością jednego z przyjaciół... Przybył z zakładu poprawczego na zwolnieniu warunkowym. Wszyscy uczestnicy zrazili się do niego na pierwszy rzut oka.. no prawie.. Tylko Kaitlyn rozumiała go doskonale, bo wiedziała jak się czuł... tak, jak ona w dawnej szkole. Nie bała się go i czuła do niego sympatię.. Niestety nie odwzajemnianą...Jednak pod koniec sprawy się komplikują, bo bohaterowie odkrywają małymi kroczkami, że projekt na który przyjechali wcale nie ofiaruje im zmian na lepsze,jest ich wrogiem, a nawet gorzej... zagraża ich życiu...

Czy uda im się uratować siebie? Jak zachowa się Kaitlyn, dziewczyna rozdarta pomiędzy uczuciem do Rob-a a Gabriela?

Którego wybierze?

I co takiego stało się w życiu Gabriela i jaką ma zdolność??

Aby poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania, koniecznie sięgnijcie po tą pozycję! Uwierzcie mi, nie zawiedziecie się!

(...) - Niech nikt nie waży się tu wchodzić.(...) Gdy zamykał drzwi, Kait rzuciła: - Gabriel, jak ten anioł? Drzwi ponownie się otworzyły i Gabriel rzucił jej przeciągłe spojrzenie. A potem posłał jej wspaniały, niepokojący uśmiech. - Ty możesz wpaść, kiedy tylko zechcesz.

Przyznaje szczerze, bez bicia - przeczytałam tą książkę w 2 dni! Gdy tylko mówiłam sobie "Koniec na dzisiaj, idę spać"- czytałam dalej! Nie dało rady oderwać się od niej. A rano wyglądałam jak zombie, ale dla tej lektury byłam w stanie zrobić wszystko! Książkę czyta się niezwykle szybko, w dodatku wątek romantyczny robi swoje, a zdolności paranormalne dodają tej książce - "skrzydeł"! Bardzo polubiłam główną bohaterkę ale też zakochałam się w Gabrielu! Uwielbiam jego postać, ma on w sobie "to coś". Ten tajemniczy dar, charakter i myśli są zagadką, która niezwykle przyciąga. Autorka przedstawiła Gabriela trochę jako "diabełka", natomiast Rob-a jako "anioła". Wątek Gabriela i Kaitlyn był moim ulubionym! Podczas czytania towarzyszyło mi sporo emocji. Wiecie miałam nawet chwile kiedy się bałam, bałam się okropnie! Potem znowu się śmiałam, a nawet płakałam! I tak w kółko.

To nie jest książka na jedną noc, to nie jest książka na jeden dzień - to książka, którą zapamiętasz na całe życie!

Dla mnie autorka stanęła na wysokości zadania i spełniła moje oczekiwania! Wielkie brawa dla L.J.Smith!! Przy okazji dodam, że oprócz książki "Wizje w mroku" autorka ma na swoim koncie jeszcze kilka innych dzieł, m.in. trylogia - "Pamiętniki Wampirów", z którą miałam styczność i jestem również pod ogromnym wrażeniem!

Książka jest naprawdę niesamowita. Świetnie opisana fabuła, intrygujące postacie i niespodziewane zwroty wydarzeń. Naprawdę nie wiem jakich słów mam jeszcze użyć, aby to opisać. Jedyne co mi pozostaje, to zapewniam Was, że nie zanudzicie się na śmierć czytając tą książkę! Gorąco polecam!! :*

Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka jest boska. Inaczej nie da się jej ocenić. Trzyma w napięciu i jest bardzo ciekawa. Przeczytajcie ją koniecznie.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-12-25,
Sięgnęłam po nią ze względu na "pamiętniki wampirów", które uwielbiam. Według mnie książka jest napisana świetnie i bardzo mi się spodobała. Te emocje przy jej czytaniu... ;p
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Kolejna ciekawa pozycja dotycząca temtyki wampirów, dosyć udana i innowacyjna
Avatar użytkownika - melusss
melusss
Ocena: 6, Czytam,
sądze że ta książka bedzie super ;) bo o wampirach są najlepsze xD
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-05-14,
Czytałam Pamiętniki wampirów tej Pani... Zobaczymy jak inna seria ;]
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2020-03-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Właściwie to są trzy książki w jednym tomie. Kaitlyn Fairchild ma dziwny dar, czasem jakaś siła sprawia,że dziewczyna bezwiednie rysuje jakiś obrazek. Wizje z rysunków sprawdzają się makabrycznie... Kaitlyn zostaje zaproszona do testów nad zjawiskami paranormalnymi i wraz z Anną, Lewisem, Robem i Gabriele ma nauczyć się panować nad swoimi zdolnościami. Jednak prawda jest nieco inna, Pań Zetes pragnie wykorzystać ich w celu szpiegostwa gospodarczego, wplywanu na świadków w procesach sądowych, czy uciszanie niewygodnych osób. Wydaje się też, że miedzy Kaitlyn i Robem wybuchła prawdziwa miłość, ale na koniec jakoś uczucie Kaitlyn skierowało się ku Gabrielowi. A Rob zbytnio nie rozpoczał.

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wizje w mroku: Tajemnicza moc. Opętany. Pasja Autor: Lisa Jane Smith tłumaczenie: Agnieszka Jagodzińska, Anna Błasiak tytuł oryginału: The Strange Power. The Posessed. The Passion. seria/cykl wydawniczy: Wizje w mroku tom 1-3 wydawnictwo: AMBER data wydania: 25 maja 2010 ISBN: 978-83-241-3661-2 liczba stron: 525 "Czarownica" - mówią za jej plecami. Niesamowite oczy i prorocze rysunki od zawsze przysparzały siedemnastoletniej Kaitlyn kłopotów. Z radością przyjmuje więc zaproszenie do szkoły, gdzie wraz z czwórką innych uczniów o nadprzyrodzonych zdolnościach będzie rozwijać swój talent. Nie przeczuwa, że zostanie rozdarta pomiędzy uczuciem do dwóch chłopaków: cudownego Roba, uzdrawiającego ludzi swoją pozytywną energią, i mrocznego Gabriela, skrywającego swoją prawdziwą naturę i niepokojącą moc. I że będzie musiała wybrać, któremu z nich zaufać, gdy niesamowity projekt zagrozi ich zdrowym zmysłom i życiu... L.J Smith znowu podołała moim oczekiwaniom. Kupując jej kolejną książkę bałam się, że będzie dużo podobieństw do kultowej serii: Pamiętniki Wampirów, ale na szczęście nic takiego nie zauważyłam. Może je przeoczyłam, bo tak bardzo wciągnęły mnie losy piątki przyjaciół w tym niesamowitej ,,czarownicy,,. A może po prostu ich tam nie było. Tak czy siak książka jest zniewalająca, szybko się ją czyta, a bohaterzy szczególnie Gabriel to postacie o niezwykle intrygujących charakterach. Polecam, naprawdę warto przeczytać!
Na pewno któregoś dnia sięgnę po nią
Avatar użytkownika - NocnyMotyl
NocnyMotyl