Opis ksiązki
Kup Teraz

Władcy marionetek

Ocena ( 3 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Solaris
Data wydania: 2007
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 8389951789
Liczba stron: 286
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Jedna z najlepszych powieści science fiction o inwazji obcych na Ziemię. W powieści tej słusznie dopatrywano się w latach zimnej wojny alegorii do możliwości inwazji sowieckiej na USA. Kilka lat temu dokonano udanej ekranizacji z Donaldem Sutherlandem w roli głównej. Na południu Stanów Zjednoczonych ląduje obcy pojazd kosmiczny. Agenci wysłani do zbadania zjawiska znikają lub nadają informację, że to mistyfikacja miejscowych farmerów, którzy chcą zarobić parę dolarów. W teren wyrusza szef specjalnej jednostki prezydenta USA. Odkrywa, że na Ziemi wylądowali Obcy, którzy pasożytując na ludziach opanowują ich umysły. Dla postronnego obserwatora wszystko wygląda normalnie, życie toczy się bez zakłóceń - tymczasem najeźdźcy bardzo szybko zdobywają nowych nosicieli. Wkrótce całe południe USA roi się od Władców Marionetek. Pasożyty są niewielkich rozmiarów, przylegają do pleców nosicieli. Jedynym sposobem rozpoznania osoby zarażonej jest chodzenie bez ubrań. W Ameryce wybucha panika, ulice wyglądają jak plaże nudystów, każdy ubrany przechodzień jest natychmiast zabijany. Czy ludzie mają szansę obronić się przed podstępnym wrogiem?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
danutka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,z_Wyzwanie - fantastyka 2016,
Jedna z klasycznych powieści o inwazji obcych z kosmosu. Przybysze z Tytana zawłaszczają ciała ludzi, by uczynić ich życie prostszym i szczęśliwszym, pozbawiając problemów, kierując na właściwe drogi i instruując w razie potrzeby. Najazd tych pasożytów jest świetnie zorganizowany, kosmici opanowują kolejne miasta, a komunikują się nie tylko za pośrednictwem aparatu mowy ludzi, ale też przekazując sobie informacje w sposób niewidoczny dla otoczenia. Potrafią się mnożyć w zastraszającym tempie. Oczywiście jak w dobrej sensacji, mało kto z władz dostrzega problem, a ci, którzy widzą, co się dzieje, niewiele mogą zrobić.

Niezła, klasyczna fantastyka, z dobrze opisanymi bohaterami, właściwym tempem wydarzeń, stopniująca napięcie przez próby rozwiązania zagrożenia, szybkie akcje, drobne niepowodzenia i ostateczne zwycięstwo wspaniałej ludzkości nad wrednym, nieznanym obcym, któremu zachciało się uszczęśliwiać nas na siłę. Lektura obowiązkowa dla każdego szanującego się fana science fiction.
(Ocena: 4,5/6)
sabja Linia koment
Przeczytane:2014-08-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Mam,Na półkach,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwan Linia koment
Przeczytane:2013-05-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
break
Okładka - Władcy marionetek Krokodylowa skała
Lucius Shepard
Okładka - Władcy marionetek Gdy śpiący się budzi
Herbert George Wells
Okładka - Władcy marionetek Wideo z Jezusem
Andreas Eschbach
Okładka - Władcy marionetek Requiem
Graham Joyce
Okładka - Władcy marionetek Ostatni dzień pary
Anna Kańtoch, Krzysztof Piskorski, Daniel Nogal, Małgorzata Wieczorek, Kornel Mikołajczyk, Ida Żmiejewska, Jacek Wróbel, Anna Głuszek, Przemysław Zańko, Marcin Podlewski, Karolina Cisowska, Paulina Kuchta, Maria Dunkel, Grzegorz Piórkowski, Adam Podlewski, Filip Laskowski, Bartosz Szczygielski, Gerard Nibybyłowski, Aleksander Daukszewicz
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów