Opis ksiązki
Kup Teraz

Wojna światów... z angielskim!

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Telbit
Data wydania: 2008-12-12
Kategoria: Języki obce
ISBN: 978-83-60848-66-1
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:Sebastian
Wojna światów... z angielskim! to kolejny w serii, nowatorski kurs do samodzielnej nauki języka angielskiego, oparty na klasycznej i jednej z najgłośniejszych powieści science-fiction "The War of the Worlds" Herberta G. Wellsa.

Z tym podręcznikiem nie będziesz się nudził. Nauka staje się prawdziwą przyjemnością!

"Interesująca forma poznania i utrwalenia słownictwa w oparciu o pobudzający wyobraźnię, autentyczny tekst słynnej powieści science-fiction.

Objaśnienia najtrudniejszych słów podane na marginesie tekstu ułatwiają czytanie, a kreatywne i wszechstronne ćwiczenia, przeznaczone dla inteligentnego odbiorcy, utrwalają poznane słownictwo.

Autorzy nie zapomnieli o warstwie gramatyczno-strukturalnej języka; dali świetne objaśnienia w języku polskim i dużo ćwiczeń gramatycznych. Idealna i godna polecenia pozycja dla osób dość dobrze znających język angielski - nauka naprawdę staje się przyjemnością."

Elżbieta Jendrych - Kierownik Zespołu Języka Angielskiego Centrum Języków Obcych, Akademia Leona Koźmińskiego

Najważniejsze zalety książki:
- Wiele osób na poziomie FCE ma duże kłopoty z czytaniem po angielsku, ale musi już czytać nieadaptowane teksty książek w oryginale (jest to wymóg egzaminacyjny!). Niniejszy podręcznik to doskonała forma nauki dla tych właśnie czytelników.
- Fabuła książki wciąga i znacznie ułatwia przyswajanie słownictwa, starannie dobranego w taki sposób, by umożliwić osobom na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym opanowanie nowych słów.
- Dzięki obcowaniu z literaturą i późniejszemu kilkukrotnemu przećwiczeniu konkretnych zasobów leksykalno-gramatycznych, szansa na pamięciowe opanowanie materiału znacznie się zwiększa.
- Umieszczanie tłumaczeń słów obok tekstu umożliwia czytelnikowi śledzenie toku książki bez częstego sięgania do słownika.
- Bardzo liczne ćwiczenia i wyjaśnienia gwarantują przyswojenie sobie nie tylko słów, ale i struktur gramatycznych, a nawet wybranej wiedzy z zakresu kultury anglosaskiej.
- Wielu nauczycieli potrzebuje interesujących materiałów na lekcje - wybrana tu lektura, podzielona na małe fragmenty to doskonały szablon lekcyjny, a dobór znakomitej powieści gwarantuje, że lekcje nie będą nudne.

O AUTORACH:
dr Dariusz Jemielniak jest adiunktem w Akademii Leona Koźmińskiego. Pracował jako tłumacz agencyjny i książkowy, jest także współautorem podręcznika "Angielski - sztuka unikania błędów" (2003, Wiedza Powszechna),"Encyklopedii języka angielskiego" (2004, Wydawnictwo Literackie), "Trzech panów w łódce... z angielskim!" (2008, TELBIT).

Jest twórcą największego polskiego serwisu o języku angielskim, angielski.edu.pl, oraz najpopularniejszego (i zarazem najobszerniejszego) darmowego słownika internetowego ling.pl. Stypendysta m.in. Collegium Invisibile, MEN, Fundacji Nauki Polskiej, Fundacji W. Fulbrighta, Fundacji Kościuszkowskiej, odbywał staże naukowe na Cornell University (2004-2005), Harvard University (2007), University of California, Berkeley (2008).

mgr Tomasz Obrodzki jest absolwentem filologii angielskiej o specjalizacji nauczyciel języka angielskiego. Jego specjalnością jest metodyka nauczania języków obcych, z której napisał i obronił pracę licencjacką oraz magisterską. Redaktor naczelny i ekspert największego w Polsce portalu do nauki języka angielskiego - angielski.edu.pl, nauczyciel, lektor, korepetytor, autor materiałów "online" do nauki języka angielskiego,
autor serwisu ang.edu.pl - "Jak pisać wypracowania po angielsku - poradnik dla zielonych."

Patronat medialny:
Angielski.edu.pl, Cogito, Ling.pl, Nowa Fantastyka, Polski Portal Edukacyjny Edu.info.pl, Portal Fahrenheit, The Teacher
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wojna światów... z angielskim! Śmierć i dziewczyna
Andrzej Klawitter
Okładka - Wojna światów... z angielskim! Niosący latarnie
Rosemary Sutcliff
Okładka - Wojna światów... z angielskim! Srebrna Gałąź
Rosemary Sutcliff
Okładka - Wojna światów... z angielskim! Zemsta
Sharon Osbourne
Okładka - Wojna światów... z angielskim! Ty
Zoran Drvenkar
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów