OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-01-12
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Bezpardonowa walka wojowników starożytnego Rzymu w jednej z najlepszych powieści historycznych ostatnich lat. Jest rok 225. Cesarstwo rzymskie przeżywa kryzys. Najpotężniejsze niebezpieczeństwo nadciąga ze strony Persji, zagrażając odciętemu od świata przyczółkowi cesarstwa, cytadeli Arete. Obronę miasta ma zorganizować wódz o znaczącym imieniu Balista. Barbarzyńca w służbie Rzymu, traktowany z pogardą przez podległych mu patrycjuszowskich dowódców, musi stawić czoło nie tylko armii perskiej, ale też zdrajcom w obrębie murów. W przedstawiony z ogromnym znawstwem opis wielomiesięcznego oblężenia miasta wplata się dramat człowieka do końca wypełniającego samobójczą misję, opowieść o straceńczej odwadze, zdradzie, przede wszystkim jednak – bezpardonowej walce. Harry Sidebottom oddaje magię starożytnego Rzymu tak doskonale jak książki Patricka O’Briana pokazały chwałę floty epoki Nelsona. Prezentuje niezwykły dar opowiadania wciągającej historii oparty na wyjątkowej wiedzy o epoce. Timothy Severin, autor „Trylogii Wikingów” W III w.n.e. rozpoczął się gwałtowny i okrutny upadek imperium Rzymu. Epicka opowieść Sidebottoma rozpoczyna się od tajemniczego zabójstwa, i nabiera tempa z każdą stroną Mary Beard, prof. Uniwersytetu Cambridge, autoka bestselleru Pompeje Harry Sidebottom wykłada historię starożytną na Uniwersytecie Oksfordzkim. Publikacjami na temat antycznego rzemiosła wojennego, sztuki klasycznej i historii kultury Imperium Romanum zdobył międzynarodową renomę. Trylogia „Wojownik Rzymu” to jego debiut powieściowy. Ogień na wschodzie to pierwszy tom trylogii Wojownik Rzymu. Tom drugi Król królów ukaże się w II kwartale 2010 r.
Geronimo26 plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-08-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Wspaniała powieść
Dizzy Linia koment
Okładka - Wojownik Rzymu. Ogień na Wschodzie Zgromadzenie żeńskie z Diuny
Kevin J. Anderson Brian Herbert
Okładka - Wojownik Rzymu. Ogień na Wschodzie Cykl krzyżacki (Tom 2). Aksamitny dotyk nocy
Dariusz Domagalski
Okładka - Wojownik Rzymu. Ogień na Wschodzie Czerwony namiot