Wójt, burmistrz, prezydent miasta

Czytelnik pozna zasady obsadzania omawianych urzędów i odpowiedzialność za wykroczenia przeciw prawu wyborczemu, różne funkcje ustrojowe osób zajmujących stanowisko wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (wykonawczą, orzeczniczą, organu podatkowego i inne), ich prawa i obowiązki, jako pracowników i pracodawców samorządowych, rozliczne zadania, jakie na nich ciążą oraz środki prawne, za pomocą których mogą te zadania realizować. Dowie się też, jaka odpowiedzialność grozi za nienależyte, a zwłaszcza za niezgodne z prawem wykonywanie tych zadań, w tym za naruszenie dyscypliny budżetowej, a także zorientuje w możliwościach wspomagania lub wyręczania wójta, burmistrza, prezydenta miasta w wykonywaniu ich obowiązków. Kandydatom na te stanowiska książka ma uzmysłowić ogrom zadań, obowiązków i ograniczeń, jakie się z tymi urzędami wiążą i pomóc w podjęciu decyzji o udziale w wyborach, zaś nowo wybranym wójtom, burmistrzom i prezydentom miast - ułatwić sprawowanie powierzonego im urzędu. Stan prawny: 01.11.2006

Informacje dodatkowe o Wójt, burmistrz, prezydent miasta:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Wójt, burmistrz, prezydent miasta

Wójt, burmistrz, prezydent miasta - opinie o książce