Wojtek i Rudy. W tarapatach, tom 1

Pełna humoru opowieść przygodowa dla dzieci. Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji ,,Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci".

Do świata dwóch serdecznych przyjaciół, Wojtka i Rudego, nuda nie ma wstępu. Każda sytuacja może stać się początkiem wspaniałej przygody. Czy to w szkole, czy na osiedlowej górce, czy u babci na wsi - chłopcy nie przepuszczą żadnej okazji do zabawy... Nawet jeśli często wpadają przez to w tarapaty!

Autorem albumu jest Piotr Hołod, absolwent warszawskiej ASP, od dzieciństwa fan komiksu.

Informacje dodatkowe o Wojtek i Rudy. W tarapatach, tom 1:

Wojtek i Rudy. W tarapatach, tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - julka120807
julka120807
Przeczytane:2016-07-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ta książka była o Wojtku i Rudym.Oni byli wszystkiego ciekawi i to prubowali.Dlamnie ta książka była bardzo ciekawa
Avatar użytkownika - sulii
sulii
Przeczytane:2016-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Tym wyznaniem może narażę się wielu osobom, ale muszę szczerze napisać, że do tej pory nie miałam do czynienia z komiksem, nawet z tzw. klasyką. Oczywiście, jako młodsza siostra dwóch braci, gdzieś na ich półkach widziałam "Tytusa, Romka i A'Tomka", ale nigdy specjalnie nie interesowałam się tym gatunkiem. Los tak chciał, że życie połączyło mnie z wielkim fanem komiksów. Jego liczne historie na temat tej formy literackiej, wywołały u mnie ogromną ciekawość. A ponieważ w ręce wpadło mi najnowsze dzieło Piotra Hołoda, postanowiłam nie opierać się dłużej i odważnie "wypłynąć na nieznane mi dotąd wody". Książka jest zbiorem zabawnych opowieści o losach dwóch przyjaciół - nosorożca Wojtka i łosia zwanego Rudym. Ich przygody są zawsze niezwykłe i pełne niespodzianek. Przyjaciele mają niezliczoną ilość najdziwniejszych pomysłów, które najczęściej nie kończą się dla nich zbyt dobrze. Piotr Hołod poprzez losy swoich bohaterów, pokazuje uroczą stronę dzieciństwa i przyjaźni. Czytając poszczególne historie od razu widziałam świat dzieci, które mają takie sposoby na zabawę, o jakich dorosłym się nawet nie śniło. I tak znajdziemy tu opowieść o tym jak "spiskiem" wytłumaczyć brak pracy domowej, a także konkurs o "najlepszym rozchlapywaczu na osiedlu". Rozbrajające są również opowiastki, które karykaturują naszą rzeczywistość jak np. opowieść o zdrowym, drugim śniadaniu czy o tym jak kobiety manipulują mężczyznami. Moją ulubioną jest "Powitanie", które pokazuje jak przywitać się z koleżanką, by przy tym nie stracić szacunku w oczach kolegów. Komiks okazał się na prawdę rewelacyjną lekturą. Ciekawe historie, fantastyczne rysunki. Wydaje się być książką dla każdego.Zainteresował się nią nawet mój czteroletni syn, mimo, że nie do końca mógł wszystko zrozumieć. Jak mawia moja druga połówka, komiksy są dobrym sposobem zachęcenia dzieciaków do czytania książek. Jeśli potrzebujecie tego rodzaju wybiegu, myślę, że przygody Wojtka i Rudego są dobrym wyborem (a na pewno bardzo śmiesznym wyborem). Warto wspomnieć, że ten komiks został nagrodzony w drugiej edycji "Konkursu im.Janusz Christy na komiks dla dzieci." Polecam!!! Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam!
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-05-27, Ocena: 4, Przeczytałem,
WOJTEK I RUDY W NIEZŁYM KOMIKSIE Wszelkie konkursy to doskonała szansa by wyłowić z tłumu młodych zdolnych i pokazać ich szerszemu odbiorcy. Konkurs im. Janusza Christy daje taką możliwość twórcom komiksów dla dzieci, oferując nie tylko konkretne nagrody, ale przede wszystkim okazję wydania własnego pełnego albumu. A oto jeden z takich właśnie albumów - zbiór krótkich humorystycznych opowieści dla dużych i małych. Poznajcie Wojtka i Radka zwanego Rudym. Wojtek to pełen temperamentu i nieokiełznanej wyobraźni nosorożec, Rudy jest bardziej opanowanym i wyluzowanym łosiem. Obaj się przyjaźnią i wiodą typowe życie uczniów, których szkoła nudzi, a wszelka zabawa pociąga i to jeszcze jak! A dla takich kolegów, jak oni, zabawą może być wszystko! I wszystko także może oznaczać dla nich kłopoty. Ale od czego mają siebie nawzajem? Na album ,,Wojtek i Rudy: W tarapatach" złożyły się krótkie, jedno, dwustronicowe zabawne opowiastki, w których dwaj bohaterowie w komiczny sposób interpretują świat, jak i sytuacje, w jakich się znaleźli. Czy są w szkole, czy w domu, pomagają w codziennych czynnościach, czy chcą porzucać się śniegiem, humor ich nie opuszcza. Pod tym względem album Piotra Hołoda przypomina podobne współczesne francuskie komiksy (jak choćby ,,Sisters"), z tą różnicą, że tu swoje przygody przeżywają mówiące zwierzęta, których jednak jedynie wygląd różni od ludzkich postaci. Graficznie komiks jest bardzo prosty, acz uroczy. Cartoonowa kreska, stonowane barwy i prostota w wypełnieniu teł kadrów wyglądają mile dla oka i atrakcyjnie dla dziecięcych odbiorców. Spora część humoru bierze się zresztą z grafiki właśnie - od ekspresyjnej mimiki bohaterów, po humor sytuacyjny i slapstickowy. Trochę tu szaleństwa, trochę oczywistości, a wszystko to dobrze ze sobą współgra i zapowiada się ciekawie na przyszłość. Lubicie polskie komiksy humorystyczne? Sięgnijcie po ,,Wojtka i Rudego" - czy żeby podarować dziecku, czy też może przeczytać samemu. Porcja rozrywki przydaje się każdemu, niezależnie od wieku. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/05/27/wojtek-i-rudy-tom-1-w-tarapatach-piotr-holod/
Wycinanki. Mała poczta
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wycinanki. Mała poczta

Wycinanki bez użycia kleju i nożyczek, krótki tekst, dzięki któremu można przygotować inscenizację. Pouczająca i aktywizująca zabawa dla dzieci w wieku...

Najpiękniejsze baśnie niebieska
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Najpiękniejsze baśnie niebieska

Królewna Śnieżka, Kot w butach, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, Śpiąca Królewna i inne bajki....