Wolni od glutenu

Przełom w życiu bez glutenu – najnowsza wiedza o diagnozowaniu i leczeniu celiakii.

Doktor Alessio Fasano, światowej sławy specjalista w dziedzinie diagnozowania zaburzeń związanych ze spożywaniem glutenu, w swojej książce Wolni od glutenu przedstawia najnowsze osiągnięcia w badaniach naukowych i metodach leczenia celiakii. W fachowy, ale przystępny sposób obala mity na temat celiakii, wyjaśnia, czym różni się od nietolerancji glutenu i alergii na pszenicę. Udowadnia, że dieta bezglutenowa może być ratunkiem dla milionów ludzi na całym świecie.

Informacje dodatkowe o Wolni od glutenu:

Wydawnictwo: Druga Strona
Data wydania: 2016-05-30
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-64190-10-0

Kup książkę Wolni od glutenu

Wolni od glutenu - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-03-10,

Gluten to białko wchodzące w skład pszenicy. Odpowiada za lubianą przez nas konsystencję chleba, bułek czy ciast. Jednak u niektórych osób powoduje problemy zdrowotne. Są to: nadwrażliwość, alergia oraz najpoważniejsza z nich - celiakia. Ta ostatnia jest chorobą autoimmunologiczną. Pod wpływem glutenu organizm niszczy kosmki jelitowe, odpowiedzialne za wchłanianie substancji pokarmowych. Na szczęście dzisiaj osoby nie tolerujące glutenu mają spory wybór produktów zastępczych. Można na bazie produktów bez tego białka komponować pyszne posiłki. Z książki dowiadujemy się o różnych dolegliwościach powodowanych przez gluten, o historii ośrodka badań nad celiakią. Są tu także przepisy, które według mnie są najlepszą częścią książki . Widać, że pisze prawdziwy smakosz. Od samego czytania ślinka leci.

Tematyka jest naukowa, natomiast styl nie. Stanowi wielką zaletę lektury. Jest lekki i przystępny. Dzięki obrazowym porównaniom nawet osoba nie mająca nic wspólnego z medycyną zrozumie złożone zjawiska. Polecam!

dr Kalina Beluch