Wolność. Odwaga bycia sobą

Odkryj nową jakość życia.

Po pierwsze jest wolność do stanowienia o własnym ciele. Twoje ciało nie powinno być zniewolone, nie jest rzeczą i zasługuje na szacunek. Mimo coraz większej świadomości ludzkich praw także dziś tysiącom ludzi tej wolności fizycznej brakuje. Według OSHO ludzie powinni wyzwalać się też z ,,psychicznego niewolnictwa",  w jakie są wtłoczeni przez rodziców, społeczeństwo czy religię. Taką wolność można osiągnąć poprzez rozwój i zachęcanie ludzi do samodzielnego poszukiwania prawdy.

I wreszcie ostatni wymiar to wolność duchowa. To najwyższa i ostateczna wolność, która jest więcej niż byciem za lub przeciw czemuś. Jest wolnością po prostu, jest byciem sobą i życiem w zgodzie ze swoją wewnętrzną prawdą w każdym momencie. Jest czystą świadomością.

Wolność nie oznacza chaosu. Oznacza większą odpowiedzialność, gdyż nikt nie ingeruje w Twoje życie. OSHO pozwala wybrać mądry sposób walki o swoją wolność, pokazuje, jak wyminąć przeszkody i trudności stojące jej na drodze i znaleźć odwagę, by być wiernym sobie.

W serii książek NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA znajdziesz wskazówki OSHO, jak poradzić sobie z najważniejszymi problemami dotyczącymi współczesnego człowieka. Książki pomogą Ci zrozumieć, kim jesteś i jak jest istota Twojego życia.

Informacje dodatkowe o Wolność. Odwaga bycia sobą:

Wolność. Odwaga bycia sobą - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2023-07-09, Ocena: 2, Przeczytałam,

Słów o wolności jest wiele, zresztą tak jak jej oblicz. Wolności potrzebuje każdy z nas.

Osho podszedł do tematu w sposób, który nie raz budził mój bunt. Momentami czułam się karcona, a kiedy indziej przytłoczona podejściem przez niego do tematu przewodniego.

Gdyby było to moje pierwsze spotkanie z autorem to nie wiem czy nastąpiłoby kolejne, jakoś ta pozycja mnie do siebie nie przekonała. Znalazłam kilka ciekawych fragmentów, jednak całość oceniam na 4

Avatar użytkownika - RoT
RoT
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Podróż w nieznane. O życiu i umieraniu
Osho0
Okładka ksiązki - Podróż w nieznane. O życiu i umieraniu

Dotychczas na ziemi istniały dwa rodzaje kultur - oba jednostronne, niezrównoważone. Nie można było dotąd rozwinąć kultury kompletnej, całkowitej i świętej...

A trawa sama rośnie
Osho0
Okładka ksiązki - A trawa sama rośnie

Jeśli chcesz dotrzeć do siebie, żadnej drogi nie ma. Nie ma przestrzeni ani odległości. Już jesteś sobą, droga nie istnieje. Dlatego zen nazywany jest...