Wpływ emocji na zdrowie

"Gdy jakiś narząd odmówi nam posłuszeństwa, wierzymy, że ?usterkę? da się usunąć. Poddajemy się zabiegom operacyjnym, naświetlaniom albo zażywamy leki. Leczenie nie w każdym wypadku okazuje się skuteczne. Czasami leki mają tak silne działanie uboczne, że powodują jeszcze poważniejsze komplikacje; gdy zasadnicza dolegliwość zostanie usunięta, pojawiają się nowe problemy, wobec których lekarze bywają bezradni ? krótko mówiąc, istnieją choroby, na które nie znaleziono jeszcze lekarstwa. W dzisiejszych czasach powszechne są schorzenia wywołane przez stres. Coraz więcej osób uskarża się na migreny, bóle głowy, wrzody żołądka i dwunastnicy, zespół jelita drażliwego, nadciśnienie, astmę, wzmożone napięcie mięśni i zmęczenie. Medycyna konwencjonalna nie potrafi leczyć stresu będącego przyczyną ogromnej liczby dolegliwości. Coraz powszechniejsza jest świadomość bezpośrednich związków łączących umysł i ciało ? badaniem tych relacji zajmuje się psychoneurologia. Nie oznacza to negowania roli, jaką w występowaniu różnych dolegliwości odgrywają czynniki organiczne ? nie ulega wątpliwości, że wirusy, bakterie i inne mikroorganizmy wywołują choroby; podobne działanie mają też toksyczne odpady, promieniowanie i nieprawidłowości chromosomalne. A jednak, gdy w biurze szaleje grypa, nie wszyscy na nią zapadają, a nawet jeżeli, przebieg choroby jest inny u różnych osób. To, czy schorzenie w ogóle się u nas ujawni, dynamika procesu chorobowego i to, czy wyzdrowiejemy, w znacznej mierze zależy od naszego stanu psychicznego i emocjonalnego.To ważna książka, dzięki której odkryjemy, że nasze ciało i umysł są ściśle ze sobą powiązane. Autorka z ogromną przenikliwością i intuicją wyjaśnia, jak myśli i uczucia wpływają na funkcje naszego ciała; pokazuje także, w jaki sposób możemy wykorzystać wiedzę na ten temat w procesie samouzdrawiania.Tu znajdziesz inspirację i dowiesz się:* jaki wpływ na zdrowe mają stany psychiczne i emocjonalne* z jakimi częściami ciała i narządami związane są określone uczucia i emocje oraz jakie choroby mogą one wywoływać * jaki jest związek między nierozwiązanymi problemami a zdrowiem, a także ? czego potrzeba, aby proces uzdrawiania mógł się rozpocząć *?jak wykorzystać siłę umysłu i uczuć do uzdrowienia ciała, posługując się twórczą wizualizacją, relaksacją i medytacją* jak kontrola oddechu, ruch i środki stosowane w medycynie komplementarnej mogą się przyczynić do uzdrowienia psychiki i emocjiDebbie Shapiro od ponad 20 lat zajmuje się jogą, psychologią, językiem psychosomy oraz medytacją buddyjską. Owocem jej studiów i zainteresowań są publikacje dotyczące roli, jaką w procesie uzdrawiania odgrywają umysł, emocje i umiejętność słuchania własnego ciała. Debbie i Eddie Shapiro są uznanymi w świecie nauczycielami duchowymi."

Informacje dodatkowe o Wpływ emocji na zdrowie:

Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Data wydania: b.d
Kategoria: Socjologia, filozofia

Kup książkę Wpływ emocji na zdrowie

Wpływ emocji na zdrowie - opinie o książce

Forget Me Not
Julie Soto