Wpływ Księżyca 2014. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

To już ósma edycja poradnika ogrodniczego z kalendarzem biodynamicznym na cały rok!

Ogród zakładamy z różnych powodów. Dla przyjemności, odpoczynku, prestiżu, a niekiedy i po to, by podnieść wartość rynkową nieruchomości, przy której się znajduje. To nie żart! Ktoś obliczył, że dom z ogrodem można sprzedać szybciej, a do tego o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent drożej niż budynek na pustej działce.

W tej edycji ,,Wpływu Księżyca" najbardziej interesuje mnie to, czy ogród da się uprawiać wyłącznie naturalnymi metodami, bez pestycydów. Sam od lat próbuję sprostać temu zadaniu i twierdzę, że jest to możliwe, trzeba tylko wiedzieć, czym zastąpić chemię. Czasy zachęcają do takich prób - mamy kryzys i trzeba oszczędzać, a ogródek i własne rabaty owocowo-warzywno-ziołowe mogą w tym pomóc. Zawsze taniej samemu coś wyprodukować, niż kupić, a takiego smaku i aromatu jak z własnej grządki żadna marchewka i jabłko z supermarketu nigdy mieć nie będą!

Zachęcam do zabawy w ogród

Witold Czuksanow

Informacje dodatkowe o Wpływ Księżyca 2014. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-09-02
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Wpływ Księżyca 2014. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Wpływ Księżyca 2014. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok - opinie o książce

Wpływ Księżyca 2023. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok
Witold Czuksanow0
Okładka ksiązki - Wpływ Księżyca 2023. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Czy ogród z 2007 roku różni się od ogrodu z 2023. Na pewno nasze zbiory roślin są coraz bogatsze, piękniejsze, bardziej kolorowe, różnorodne, a zarazem...

Wpływ Księżyca 2015. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok
Witold Czuksanow0
Okładka ksiązki - Wpływ Księżyca 2015. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Dziewiąty rok z kolei patrzę na Księżyc, starając się wyczytać z niego różne ogrodowe wróżby i zalecenia. Zapraszam Czytelników do spoglądania w niebo...