Wprowadzenie do chrześcijańskiej etyki społecznej

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2010
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 978-83-7318-893-8
Dodał/a książkę:RenataK
Niniejsza praca ma w zamierzeniu służyć za podręcznik wprowadzający w chrześcijańską etykę społeczną. Zajmuje się ona jej bazą filozoficzną i teologiczną, naukowym charakterem, aktualnym profilem w kontekście nowoczesności, jej historią oraz zasadami. Etyce społecznej chodzi o moralną ocenę wymiaru społecznego, a zatem owej instytucjonalnej struktury, w którą zagęszczają się i krystalizują wzajemne oddziaływania. Pytanie zasadnicze brzmi: czy zastane formacje instytucjonalne są sprawiedliwe? Etyka społeczna osądza zatem na podstawie kryteriów stosunki społeczne, struktury, systemy reguł, rządy itd. ze względu na ich sprawiedliwość. Usiłuje poddać krytycznemu badaniu struktury instytucjonalne, a jeśli to konieczne, przedstawiać propozycje ich udoskonalenia.
Sumire Linia koment
Okładka - Wprowadzenie do chrześcijańskiej etyki społecznej Sztuka przebaczania
Raffaele Cavaliere
Okładka - Wprowadzenie do chrześcijańskiej etyki społecznej 113 dań Siostry Anastazji. Potrawy jarskie i ryby
s. Anastazja Pustelnik FDC
Okładka - Wprowadzenie do chrześcijańskiej etyki społecznej Kuchnia tradycyjna Siostry Anastazji
Siostra Anastazja Pustelnik
Okładka - Wprowadzenie do chrześcijańskiej etyki społecznej Jak szczęśliwie przeżyć drugą połowę życia
Riemann Fritz, Kleespies Wolfgang
Okładka - Wprowadzenie do chrześcijańskiej etyki społecznej Pajączek z Księżyca