Wracaj, Amelio Bedelio!

Czwarty, ostatni już tom przygód szalonej pomocy domowej w świetnym tłumaczeniu Wojciecha Manna!

Amelia Bedelia do tej pory skrupulatnie wykonywała polecenia państwa Rogers. Niestety, czara goryczy przelała się przy pewnym śniadaniu, nad miską płatków z kawą.

DOSŁOWNIE PŁATKÓW Z KAWĄ.

Amelia jak zwykle przygotowywała przepyszne wypieki - dodała trochę tego, szczyptę tamtego i wszystko dokładnie wymieszała.

Chcąc nie chcąc, wyruszyła do miasta w poszukiwaniu nowej pracy. Próbowała swoich sił w wielu miejscach. Bez doświadczenia, ale z ogromną chęcią niesienia pomocy i dokładnego realizowania poleceń. Czy udało jej się znaleźć nowe zajęcie? A może wróciła do państwa Rogers?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w ostatniej części serii autorstwa Peggy Parish. Wracaj, Amelio Bedelio! zamyka serię przetłumaczonych na język polski kultowych opowieści amerykańskiej pisarki o gosposi, którą pokochały zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

Wcześniejsze tomy z serii to Amelia Bedelia, Dziękujemy ci, Amelio Bedelio! Amelia Bedelia i przyjęcie niespodzianka. Wszystkie - po raz pierwszy w Polsce - specjalnie dla najmłodszych czytelników przełożył dziennikarz radiowy Wojciech Mann.

Informacje dodatkowe o Wracaj, Amelio Bedelio!:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2017-05-25
Tytuł oryginału: Come Back, Amelia Bedelia

Kup książkę Wracaj, Amelio Bedelio!

Wracaj, Amelio Bedelio! - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2018-04-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

Amelię poznajemy w posiadłości państwa Rogers, gdzie pracuje jako pomoc domowa. Co by nie powiedzieć, to już z tego powodu stajemy po jej stronie. Wiemy bowiem, że praca u bogatych, wymagających właścicieli do łatwych nie należy. Amelia radzi sobie całkiem nieźle, jednak na swój iście oryginalny sposób. Niestety jej wysiłki nie spotykają się z pełną akceptacją pracodawców i pewnego dnia zostaje zwolniona ze swojej służby.

Amelia z właściwym dla siebie optymizmem rusza do miasta, by poszukać nowej pracy.

Szczęście jej sprzyja, bo co rusz w oknach sklepów i zakładów usługowych dostrzega ogłoszenia. Bez wahania wchodzi więc do zakładu fryzjerskiego czy krawieckiego, do biura, gdzie poszukiwana jest pomoc biurowa. Trafia również do gabinetu lekarza, który poszukuje asystentki. We wszystkich tych miejscach oczywiście próbuje pracy po kolei, nie jednocześnie (choć dla Amelii, pewnie i to nie byłoby problemem ;) ), ale jakoś wciąż nie wychodzi najlepiej. Dlaczego? Przecież Amelia robi wszystko tak, jak jej zlecono, stara się wykonywać dokładnie wszystkie polecenia. Co się dzieje, że pracodawcy wciąż mówią "dość tego" albo o zgrozo "wynoś się!"...??

Poznajcie koniecznie Amelię Bedelię, a wtedy zrozumiecie, jaka jest przyczyna ciągłych niepowodzeń. Ona naprawdę bardzo się stara, ale pewnych spraw pracodawcy chyba nie przemyśleli, zlecając je do wykonania. Bo jeśli słowo "szlifować" oznacza pracę z pilnikiem - na przykład takim do paznokci - to w jaki sposób "doszlifować" dokumenty? Albo skoro pan doktor nakazał zapraszanie ludzi do gabinetu pojedynczo, to dlaczego ma robić jakieś wyjątki? W pewnym momencie, Amelia nie może zrozumieć swoich pracodawców. O co im chodzi? Przecież sami kazali jej to robić, a potem mówią, że to nie tak.
Na szczęście ta prostolinijna i przesympatyczna osóbka ma ogromne szczęście, a przede wszystkim nie zraża się tak szybko.

Wspaniałe wydanie do samodzielnego czytania. Duża czcionka i liczne ilustracje, dające nam ciągły obraz wydarzeń, co jest ogromnym atutem tej opowieści. Klimat dziewiętnastowiecznej Anglii może i nie jest nam zbyt bliski, ale nie zauważamy wielu różnic, bowiem Amelia jest ponadczasową postacią, której po prostu nie da się nie polubić! A mottem książeczki niech będą słowa ze słynnej sceny filmowej ..."nobody's perfect!"  ;)

Amelia Bedelia i przyjęcie niespodzianka
Peggy Parish0
Okładka ksiązki - Amelia Bedelia i przyjęcie niespodzianka

Trzeci tom przygód szalonej gosposi w tłumaczeniu Wojciecha Manna Mówi się, że do trzech razy sztuka. Czy tym razem państwo Rogers zwrócą uwagę...

Amelia Bedelia i Boże Narodzenie
Peggy Parish0
Okładka ksiązki - Amelia Bedelia i Boże Narodzenie

Wyjątkowe uzupełnienie serii o charyzmatycznej pomocy domowej, (nie)idealnej, lecz niezastąpionej. ,,Amelia Bedelia i Boże Narodzenie" z pewnością...