W dzisiejszym świecie ceni się ludzi silnych, tryskających energią, mających wypełniony po brzegi plan zajęć, dużą siatkę przyjaciół i znajomych, uczestniczących często w różnych imprezach i spotkaniach towarzyskich.

Ta książka jest dla tych, którzy nie spełniają takich oczekiwań i przez to czasami czują się niepełnowartościowi. Została napisana dla ludzi o wysokiej wrażliwości, którzy często mają zaniżone poczucie własnej wartości, natomiast standardy swojego postępowania stawiają wysoko, a jednocześnie mają bardzo bogate życie wewnętrzne i dużą ciekawość świata.

Książka ma pomóc w odnalezieniu się w życiu takim nadwrażliwym osobom. Zamieszczony na jej końcu test pozwoli rozpoznać swój typ wrażliwości.

Książka zawiera konkretne wskazówki, jak każdego dnia radzić sobie ze swoją wrażliwością. Autorka pomaga dobrać narzędzia do radzenia sobie z emocjami, wskazuje, jak odwrócić swoją uwagę od tego, z czym sobie nie radzimy, a w zamian skupiać się na swoim potencjale i swoich zaletach.

Głównym przesłaniem książki jest to, że życie w swoim własnym tempie, świadome i bogate wewnętrznie, w zgodzie ze sobą, jest jak najbardziej wskazane.

Bycie osobą wrażliwą lub wyjątkowo uczuciową jest ogromnym darem - przekonuje autorka.

Informacje dodatkowe o Wrażliwość: dar czy przekleństwo? Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych i innych pięknych dusz:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-06-10
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Wrażliwość: dar czy przekleństwo? Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych i innych pięknych dusz

Wrażliwość: dar czy przekleństwo? Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych i innych pięknych dusz - opinie o książce

Wrażliwość dar czy przekleństwo ? to mój pierwszy przeczytany w życiu poradnik, który połknęłam w jeden dzień.

Poradnik przedstawia nam Osoby Wysoko Wrażliwe OWW, ich charakter, zachowania w różnych trudnych dla nich sytuacjach, oraz jak sobie radzą w otoczeniu. Czego unikają a co ich uspakaja wewnętrznie.

Jak dla mnie poradnik pokazał wiele cech, które posiada moje dziecko. Jednak to zdecydowanie poradnik o osobach dorosłych, ja jednak znalazłam wiele wspólnych cech, które można zobaczyć u dzieci.

Poradnik który dla takiego laika jak ja jest przyswajalny, nie mamy tu narzuconych wiele terminologii, a raczej swobodny język oparty o wypowiedzi pacjentów o wysokiej wrażliwości.

Oprócz opisania osoby o wysokiej wrażliwości i sposobach radzeniu sobie w życiu codziennym, jest też wiele ciekawostek.
"neofobia - strach przed niespodziewanym i nieznanym"

Na końcu autorka zostawia test który można wykonać i przekonać się czy jest się osobą o wysokiej wrażliwości.

Polecam

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-08-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

“Wrażliwcy boleśnie odczuwają fakt, że żyją w kulturze, w której cenione są zupełnie inne rodzaje zachowań niż te, które oni sami prezentują”

Jeśli czujesz, słyszysz i przeżywasz wszystko dużo bardziej niż inni, to najprawdopodobniej jesteś osobą wysoko wrażliwą. To jak wysoko wrażliwi odczuwają świat może być darem lub wielkim przekleństwem. Ważne, żeby nauczyć się wykorzystywać swoją wrażliwość. Osoby, które są bardziej wrażliwe od innych często słyszą, że nie powinni się tak wszystkim przejmować, że nie można aż tak się martwić i trzeba być twardym. Ale to nieprawda, osoby wysoko wrażliwe nie są gorsze od innych ! Ich świat jest piękniejszy, uważniejszy i pełnen różnych emocji. Autorką książki “Wrażliwość dar czy przekleństwo” jest duńska psychoterapeutka, która pomaga ludziom wysoko wrażliwym. W tej książce skupia się na pokazaniu, że wrażliwość nie jest negatywną cechą. Autorka ukazuje problemy osób wysoko wrażliwych i to jak postrzega ich społeczeństwo. Dużym plusem są też wypowiedzi jej pacjentów, którzy przedstawiają swoje historie.

“Wrażliwość dar czy przekleństwo” to taki jakby przewodnik po życiu dla osób wysoko wrażliwych i ich bliskich. Bardzo polecam !

Dlaczego sięgnęłam po tą książkę? Jestem osobą wysoko wrażliwą, zawsze uważałam, że to przekleństwo. Teraz uczę się siebie i uczę się czerpać jak najwięcej z mojej wrażliwości, bo już wiem, że to żaden problem.

Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,

Niektóre zagadnienia w książce dość skąpo rozbudowane, można by było trochę więcej o nich napisać, więcej tematów również poruszyć. Pozycja jednak, w mojej opinii, warta polecenia, pozwalająca uświadomić osobom o introwertycznych cechach osobowości, że nie muszą się na siłę zmieniac i udawać ekstrawertyków, bo akurat taki typ osobowości jest usilnie promowany we wszelkiej maści mediach.

Ilse Sand0
Okładka ksiązki - Wrażliwość: dar czy przekleństwo?. Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych

Odczuwasz świat intensywniej niż inni? Jesteś podatny na wpływ nastroju otaczających cię osób? Źle działają na ciebie hałas, chaos i nieprzewidywalność...

Relacje nad przepaścią - jak je naprawić lub kiedy warto z nich zrezygnować
Ilse Sand0
Okładka ksiązki - Relacje nad przepaścią - jak je naprawić lub kiedy warto z nich zrezygnować

Jak zbliżyć się do osoby, z którą utraciliśmy kontakt lub od której się oddaliliśmy? Czy można odzyskać zaufanie i otwartość w zniszczonej relacji? Co...