Opis ksiązki
Kup Teraz

Wrogowie publiczni

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007-07-01
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-7648-179-1
Liczba stron: 664
Dodał/a książkę:just_monca
Recenzja - Wrogowie publiczni

Pierwsza wyczerpująca opowieść o wojnie FBI z przestępczością w Ameryce, trwającej od 1933 do 1936 roku, o czasach powstania i upadku sześciu głównych gangów: Johna Dillingera, Baby Face Nelsona, Pretty Boy Floyda, Barkera i Karpisa, Machine Gun Kelly’ego oraz Bonnie i Clyde’a. Wszystkie te wątki łączy historia powstania i rozwoju FBI, które z nieudolnej „agencji detektywistycznej od dziwnych zadań” stało się jedną z największych agencji państwowych na świecie. Dzięki tej niezwykłej książce poznajemy niekonwencjonalne metody Hoovera, któremu nie zależało, czy dostanie gangsterów żywych czy martwych... Autor w niezwykle barwny sposób przedstawia świat złodziei, hazardzistów, prostytutek i przekupionych policjantów. Jest to zarazem historia początków FBI, poznajemy niekonwencjonalne metody słynnego Johna Edgara Hoovera.

Recenzja
Milwaukee Meg Linia koment
Na półkach:

Lata trzydzieste, lata Wielkiego Kryzysu w USA to czas gangów i wolnych strzelców, którzy żyli z rabunków, porwań i kradzieży, którzy zabijali dla sławy i przez sławę byli zabijani. Tamte czasy i, co chyba ważniejsze, tamci ludzie obrośli swojskim "tłuszczykiem" legendy; ich historie powtarzane od lat przez dziennikarzy, pisarzy, zwykłych ludzi i polityków zmieniały się wraz z sytuacją i postępującą sklerozą uczestników wydarzeń

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Literatura faktu,
Genialna książka, której treść mogłaby posłużyć jako materiał na scenariusz do co najmniej kilku filmów gangsterskich.
To niesamowita, pełna faktów podróż po Ameryce z I poł. XX wieku, z rodzącymi się w tym czasie służbami federalnymi (FBI), a także przekonaniem ówczesnych Amerykanów, że owi "wrogowie publiczni" nie byli do gruntu złymi osobami a raczej ludźmi, którzy w czasach Wielkiego Kryzysu potrafili sobie po prostu poradzić.
Nieśmiertelne postacie Johna Dillingera (którego osobiście uwielbiam) czy Bonnie i Clyde'a (a także kilku innych nie mniej sławnych) i walka agentów FBI z owymi wyjętymi spod prawa to prawdziwa gratka dla wszystkich interesujących się tą tematyką.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów