Okładka - Wroniec

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2009
Dodał/a książkę:Gyero-Saski
Recenzja - Wroniec

Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę. Jak Alicja wędrowała przez Krainę Czarów, tak powędrujemy z Adasiem przez miasto czarnego snu PRL-u, między fantastycznymi figurami Szpiclów, Milicjantów, Opozycjonistów, Czołgów i ZOMO.Pełen przygód, gier językowych i baśniowej fantasmagorii powrót do dzieciństwa pokolenia, które dzieciństwa nie miało. Książka bogato, barwnie ilustrowana przez Jakuba Jabłońskiego, autora opracowania graficznego "Kinematografu" i "Hardkoru 44" Tomka Bagińskiego.

Recenzja
Gyero-Saski Linia koment
Przeczytane:2011-07-06, Na półkach: Przeczytałem,

Wiele można napisać o mechanizmie wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. To samo tyczy się ówczesnego postępowania generała Jaruzelskiego, moralnego wydźwięku takiej decyzji lub jej skutków. Ciśnie się jednak na usta pytane o zasadność, o sens takowej analizy. Od lat zasypuje się Polaków niniejszą tematyką, a IPN z wprawą agencji wywiadowczej z powieści Ludluma ujawnia kolejne „sensacyjne” informacje

gan1983 plusminus Linia koment
Gdy sięgnąłem po "Wrońca" myślałem, że jest to typowa książka since-fiction. Jednak została ona napisana w taki sposób, że sprawia wrażenie stworzonejj przez dziecko dla dzieci.

Głóny bohater książki żyje w świecie końca PRL, którego sam nie rozumie. Opowiada tak, jakby kiedyś słyszał urywki rozmów i nie rozumiał ich sensu. Jednak końcówka ksiązki pokazuje nam, że powieść jest jednak bardziej dla dorosłych.
hitsujin plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Znakomicie napisana baśń, choć mam wątpliwości, czy aby na pewno nadaje się dla dzieci... Z całym przekonaniem mogę natomiast stwierdzić, że dla każdego czytelnika w wieku od 10 lat w górę jest to lektura obowiązkowa. Wielbić nie trzeba, ale znać - jak najbardziej należy.
Gyero-Saski plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-07-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
miriel3 Linia koment
Przeczytane:2014-10-29, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
goster Linia koment
Przeczytane:2014-05-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,biblio,
hegemo Linia koment
Sumire Linia koment