Wrota

„Wrota” Natsume Sōseki Powieść jednego z najwybitniejszych pisarzy japońskich przełomu XIX i XX wieku. Ten wybitny pisarz prezentuje nam wnikliwą analizę społeczeństwa japońskiego. Pokazuje przeciętnego, zapracowanego Japończyka, który dzień spędza w biurze, wieczory na rozmowach z żoną. Rutyna, nuda codziennego bytowania? Skądże znowu! Okazuje się bowiem, że ów przeciętny, mało atrakcyjny jak na bohatera, mieszkaniec Kraju Kwitnącej Wiśni skrywa pewną tajemnicę… Niespodziewanie dowiaduje się, że istnieje realne zagrożenie, że przeszłość znów go dopadnie. Tymczasem „Wrota” wciągają, fascynują, pulsują pełną gamą barw ludzkich emocji i namiętności oraz… głęboko skrywanym sekretem życia mężczyzny.

Informacje dodatkowe o Wrota:

Wrota - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Miałam okazję przeczytać ostatnio ,,Wrota" Natsume S?sekiego. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością tego autora, ale od dziś postanawiam to zmienić. Książka zadziwiła mnie swoją kompozycją i tym, że wiele rzeczy jest tam ukazanych niezwykle subtelnie. W dzisiejszej literaturze, przynajmniej tej popularnej to ogromna rzadkość. Miło czyta się książkę która nie jest bynajmniej wulgarna, za to niezwykle motywująca do myślenia nad życiem, nad własnymi czynami, których echa słyszymy przez wiele, wiele lat i tym jak wszystko co nas spotyka ma swoje dobre i złe strony.
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3