Opis ksiązki
Okładka - Wszyscy jesteśmy podejrzani
Kup Teraz

Wszyscy jesteśmy podejrzani

Ocena ( 13 osób )
4.8
Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2010
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-61455-26-4
Liczba stron: 292
Dodał/a książkę:dona
Wznowienie powieści jednej z najpopularniejszych polskich autorek, której książki od wielu lat bawią kolejne pokolenia czytelników. ... Przede mną nie musisz udawać idiotki - powiedział diabeł złośliwie. Obydwoje dobrze wiemy, co cię tak pcha do tego śledztwa. Nie tylko Zbyszek, nie tylko... Gdyby prokurator był stary, zezowaty, koślawy, tobyś od razu była mniej zainteresowana.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Elfik_Book plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-12, Na półkach: Przeczytałem,

Główna bohaterka ma zwyczaj wyobrażania sobie różnych rzeczy. Gdy już raz coś wymyśli, nie może się oderwać od danej wizji. Ona ją prześladuje. Bohaterce bardzo to utrudnia życie. Powoduje, że rozstaje się z mężem. Pewnego razu bohaterka postanawia, że napisze powieść kryminalną. Razem ze swoimi współpracownikami tworzy zbrodnię idealną. Wszyscy znają szczegóły, ale tylko ona mordercę. Wyobraźcie sobie, jakie musi być ich zdziwienie, gdy jeszcze tego samego dnia ta właśnie zbrodnia zostaje popełniona. Przy ofierze policja znajduje pewny notes, gdzie były zapisane wszystkie nielegalne interesy zabitego i jego znajomych. Na jaw wychodzą naprawdę niemiłe sprawy. Teraz prawie każdy miał motyw. Jak znaleźć mordercę, gdy wszyscy są podejrzani? Czy bohaterka dobrze przewidziała zakończenie?   


 


Tak naprawdę to jest moja pierwsza typowo kryminalna powieść. Oczywiście nie raz czytałam książki z wątkiem kryminalnym, ale nigdy takiej, gdzie ten wątek by dominował. Akurat ten kryminał poleciła mi znajoma mojej mamy. Stwierdziłam, że trzeba być otwartym na świat i oderwać się choć na chwilę od książek fantasy. Na początku obawiałam się trochę, że nie będę w stanie przystosować się do świata, w którym odbywają się wydarzenia. Był to błąd, bo właśnie przez to początek okropnie mi się gmatwał. Jednak, gdy wgłębiam się w treść, zaczęłam żyć powieścią. Nie żałuję, że postanowiłam przeczytać ten kryminał. 


 


Jak pisałam wcześniej, nie jestem znawczynią tego gatunku. Lecz z recenzji, które czytałam, wnioskuję, że styl Chmielewskiej jest niepowtarzalny. Nie znajdziemy tu momentów, które zapierają dech w piersiach. Nie przejdzie nas gęsia skórka. Nie będziemy się martwic o los bohaterów. To nie tego typu książka. Tutaj będziemy tylko chcieli poznać mordercę. Znamy dokładnie grono osób, wśród których jest morderca. Bardzo mnie to przytłaczało, bo autorka pozwoliła, żebyśmy każdego z nich poznali jako przyjaciela. Poznałam ich zwyczaje, problemy, aż nie chce się wierzyć, że ktoś mógł to zrobić naprawdę. Jednak szokującą rzeczą był fakt, że nie byłam zdziwiona, gdy wreszcie dowiedziałam się, kto to zrobił. Brzmi to paradoksalnie. Lecz poczułam się, jakbym była w ich wielkiej rodzinie. Ten człowiek to zrobił? Szkoda, że go zamkną. W końcu był jednym z nas - takie miałam podejście.


 


Nie pomyślałabym, że kryminał może być tak dobrą komedią. Ciągle się śmiałam. Można by powiedzieć, że kompletnie to nie pasuje do aury opowieści. Jedna śmiech razem ze zwłokami był całkowicie na miejscu. Głupio to brzmi, ale właśnie tak było. Pewnym manewrem Chmielewskiej była główna bohaterka, a była nią właśnie sama autorka. Świetnie to komponowało z narracją pierwszoosobową. Nadało powieści "swojskiego" klimatu. 


 


Dobrze, ale jak to ja muszę trochę ponarzekać. Inaczej byłoby nudno. Książka była niezwykle chaotyczna. Widać, że taki był zamiar autorki. Aczkolwiek ja się po prostu gubiłam. Zdaję sobie sprawę, że to wynika z faktu niezbyt dobrej znajomości tego typu książek. Jednak okropnie duża ilość imion, gdy ja jeszcze nie mam pamięci do takich rzeczy, bardzo mąciła mi w głowie. Każdy miał jakieś tajemnice. Trudno było mi to wszystko przyporządkować i jakoś ze sobą połączyć. 


 


W pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać, czy to nie jest prawdziwa historia. Wydaje się to mało prawdopodobne, ale jakiś promyk nadziei jest. Jeśli lubicie kryminały i śmiech, jak najbardziej polecam Wam tę książkę. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Akurat na jeden, góra dwa wieczory.


 

ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,humor,obyczaj,
Zdarzyło wam się coś pisać i nagle się to spełniło? Bohaterka książki dzieli się z kolegami wątkiem swojej kolejnej książki, gdzie zostaje popełnione morderstwo. Jak się okazuje wkrótce potem ginie jeden z ich kolegów. Oczywiście podejrzenia padają na Joanna. Jak się zakończy ta pełna wątków humorystycznych powieść? Przeczytajcie sami.
Olusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Pełna humoru powieść obyczajowo - kryminalna. Akcja toczy się w biurze projektowym, gdzie pracuje kilkanaście osób. Wszyscy pracownicy są podejrzani, gdyż zamordowano jednego ze współpracowników.
Mysza_99 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jedna z moich najulubieńszych książek. Historia, która została w niej opisana... została wymyślona przez główną bohaterkę, więc nie miała prawa się wydarzyć. A jednak... Dużo dobrego humoru, wielu podejrzanych, którzy zachowują się w niecodzienny sposób i pan prokurator, który niewątpliwie ma coś z diabła sprawiają, że książka wciąga i czyta się ją wyśmienicie.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Poziomka Linia koment
Przeczytane:2016-09-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
amis Linia koment
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
wronxxx Linia koment
Przeczytane:2015-02-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Monika87 Linia koment
Przeczytane:2015-03-15, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
edytka222 Linia koment
Przeczytane:2007-02-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Kryminały,
migotynka Linia koment
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
mandy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
migaweczka Linia koment
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ewaglinka1990 Linia koment
Przeczytane:2014-08-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
whisky Linia koment
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2013-04-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
annna84 Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
basia02033 Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,Mam,
wedrujaca Linia koment
Przeczytane:2013-10-31, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wszyscy jesteśmy podejrzani Pamiętniki
Emilie Schindler
Okładka - Wszyscy jesteśmy podejrzani Boczne drogi
Joanna Chmielewska
Okładka - Wszyscy jesteśmy podejrzani Skarby
Joanna Chmielewska
Okładka - Wszyscy jesteśmy podejrzani Zbieg okoliczności
Joanna Chmielewska
Okładka - Wszyscy jesteśmy podejrzani Jak wytrzymać ze sobą nawzajem
Joanna Chmielewska
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów