OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Rosikon Press
Data wydania: 2016-04-29
Kategoria: Duchowość, religia
Dodał/a książkę:dayna15
„Wszystkie tajemnice Fatimy” to wyjątkowa, bogato ilustrowana książka o najbardziej doniosłych objawieniach w XX wieku. Jest ona efektem półtorarocznej pracy i kilku podróży zagranicznych reportera Grzegorza Górnego oraz fotografa Janusza Rosikonia – tandemu autorskiego, znanego z wielu śledztw dziennikarskich z pogranicza nauki i religii.

Z jednej strony publikacja zawiera nieznane szerzej szczegóły i relacje dotyczące objawień fatimskich, z drugiej zaś unikalny materiał fotograficzny. Nikt na świecie nie opublikował jeszcze książki na ten temat z tak wieloma wątkami i zdjęciami. Autorzy dotarli do świadków opisywanych wydarzeń w Portugalii, Watykanie, Austrii czy Słowacji. Rozmawiali m.in. z takimi postaciami, jak np. rzecznik prasowy Jana Pawła II – Joaquin Navarro-Valls czy długoletni rektor sanktuarium fatimskiego ks. Luciano Guerra.

W rezultacie powstała książka łącząca w sobie narrację książki detektywistycznej, śledztwa historycznego oraz eseju o duchowości. Przeplatają się w niej dwa światy – nasycona brutalnością opowieść polityczna oraz pełna tajemniczości rzeczywistość nadprzyrodzona. Poznajemy nieznane szerzej, zaskakujące wydarzenia, które miały wpływ na los ludzkości w XX i XXI wieku. Lektura dla każdego, kto chce poznać mechanizmy rządzące światem.
iwona-w Linia koment
Cień jabłoni