Wszystko, o czym marzysz

Wzruszająca i odkrywcza historia przyjaźni, miłości, złamanych serc i nieoczekiwanych zwrotów w życiu trzech wyjątkowych kobiet

Zaskakujący debiut powieściowy Mike'a Greenberga, gospodarza najpopularniejszego amerykańskiego programu radiowego o sporcie

BROOKE piętnaście lat temu poślubiła chłopaka z college'u i jest szczęśliwa w małżeństwie. Na czterdzieste urodziny ukochanego męża Brooke chce podarować mu zdjęcia. Swoje. Nago.

SAMANTHA właśnie wyszła za mąż. Jej radość pryska, kiedy odkrywa w komputerze szokujący dowód niewierności wybranka. Była mężatką dwa dni. I nie zamierza pozostać nią ani chwili dłużej.

KATHERINE pracuje po osiemnaście godzin na dobę dla człowieka, który na zawsze złamał jej serce osiemnaście lat temu. Ma dwupoziomowe mieszkanie na Park Avenue, szofera, kucharza, fantastyczny dom w Southampton i sama to sobie zafundowała. Co z tego, że do końca życia każdego dnia w pracy musi widywać Phillipa?

Pewnego dnia Brooke, Samantha i Katherine spotykają się na internetowym forum dla kobiet, u których odkryto raka piersi. Wkrótce odkryją potęgę przyjaźni : dopóki mają siebie,  mają wszystko, o czym tylko można marzyć.

Książka ku pokrzepieniu serc i ku przestrodze.

Informacje dodatkowe o Wszystko, o czym marzysz:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-10-08

Kup książkę Wszystko, o czym marzysz

Wszystko, o czym marzysz - opinie o książce

Pierwsza część książki to przedstawienie trzech kobiet:

- Brooke - spełniona żona i matka;

- Samantha - zdradzona przez męża dwa dni po ślubie;

- Katherine - kobieta sukcesu.

Niby nic ich niełączy, do czasu (druga część książki), aż każda z nich dowiaduje się, że ma raka piersi. Poznają się na forum, potem spotykają się w realu. Możemy zobaczyć jak każda z nich podchodzi do choroby, jak sobie z nią radzi. Uświadamia też kobiety, że istnieją fundacje, które pomagają, wspierają, uświadamiają w walce z nowotworem.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, która zmusza do zastanowienia się nad życiem i jego wartością. Przed przystąpieniem do czytania nieco obawiałam się, że ta książka mnie przytłoczy i okaże się zbyt ciężka. Ale myliłam się, bowiem to powieść owszem pełna bólu, ale i nadziei i o poszukiwaniu szczęścia. Jestem pod dużym wrażeniem tego z jaką niesamowitą wrażliwością oraz taktem autor opisał kobiecy świat i typowo kobiecą przypadłość. A przecież to mężczyzna, a potrafił wszystko tak celnie ująć. Brawo! "W świetle słońca stało się jasne, że plany można robić najwyżej na resztę dnia. Nie sposób przewidzieć, co niesie kolejny tydzień, miesiąc czy rok, nie mówiąc już o całym życiu. Jedyny pewnik, to że wszystko jest niepewne."
Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2015-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
"A rakowi mówię po prostu: PIEPRZ SIĘ!". Rak piersi to najpopularniejszy, wykrywany nowotwór złośliwy u kobiet w naszym kraju. Wcześnie wykryty, może zostać całkowicie wyleczony. Ważna jest więc edukacja młodych kobiet, które same muszą pamiętać o bardzo istotnej w tym przypadku profilaktyce. Niezmiernie cieszy więc fakt, że powstają książki, będące swoistym ostrzeżeniem przed katastrofalnymi skutkami zaniedbania profilaktycznych działań. "Wszystko, o czym marzysz" jest właśnie takim dziełem. Mike Greenberg to amerykański współgospodarz radiowego programu o sporcie "Mike&Mike in the Morning". Autor dwóch książek, które stały się bestsellerami na liście "New York Timesa". Obecnie mieszka w Connecticut z dwoma synami i z żoną Stacy, z którą stworzył na cześć swojej zmarłej przyjaciółki fundację o nazwie "Aniołki Heidi", wspierającą badania nad nowotworami. "Wszystko, o czym marzysz" to jego debiut. Brooke to czterdziestolatka, która posiada w życiu wszystko czego pragnęła - kochającego męża i dwójkę uwielbianych dzieci. Na czterdzieste urodziny małżonka pragnie podarować mu swoje nagie i odważne zdjęcia. Samantha to dwudziestoośmioletnia, świeżo poślubiona żona, która podczas trwania podróży poślubnej odkrywa, że mąż ją zdradza. Jest wielbicielką sportu i zdrowego odżywiania. Katherine to zamożna kobieta, która pracuje w banku od osiemnastu lat dla swojego byłego partnera, pomimo wciąż trawiącego jej serce uczucia. Pieniądze i szacunek nie przynoszą jej jednak szczęścia. Trzy historie kobiet, które dzieli niemal wszystko, a łączy nieoczekiwanie jedno - wykryty rak piersi. "Wszystko, o czym marzysz" to książka, która w swojej początkowej postaci nie zwiastuje poruszenia tak refleksyjnego i poważnego tematu, jakim jest niewątpliwie zachorowanie na nowotwór piersi. Pierwsza część to bowiem przedstawienie postaci trzech bohaterek, których dość pokręcone losy wciągają i wywołują wiele przeróżnych uczuć. Wydawałoby się, że to taka typowa warstwa obyczajowa ocierająca się o tematy nieszczęśliwej miłości, zdrady i poszukiwania szczęścia. I jak pokazują dalsze strony książki, to jedynie dość delikatne preludium to głównego wątku, jakim jest rak piersi. Przyznam, że taka koncepcja okazała się dość trafionym zabiegiem, wyzwalającym efekt niemalże szokujący. Druga część książki pokazuje bowiem genezę znajomości bohaterek na internetowym forum dla kobiet, które chorują na raka piersi, a także ich różne postawy dotyczące życia z tą chorobą. I to właśnie w tej płaszczyźnie może wystąpić u czytelnika efekt pojawienia się wielu przemyśleń, a także oceny zachowań trzech przyjaciółek. To bowiem doskonałe studium psychologiczne człowieka, który z dnia na dzień dowiaduje się, że jego życie jest zagrożone. Najbardziej kontrowersyjną postawę według mnie reprezentowała Brooke, której zachowanie kompletnie nie mieściło się w mojej głowie. Jak jednak pokazał autor, nie ma jednej i tej samej recepty na walkę z tą śmiertelną chorobą - każdy przeżywa ją na swój sposób i pomimo nieodłącznej oceny takiego zachowania, pojawia się także szacunek do dokonanego wyboru. Podczas tej lektury pojawi się w Waszej głowie pytanie, co sami byście zrobili na miejscu bohaterek - zaczęli ostro walczyć, wyparli chorobę czy korzystali z każdego, kolejnego dnia życia? Losy Brooke, Samanthy i Katherine pokazują jak różnie można radzić sobie z chorobą, jak różnie reagować na taki cios od życia. A pierwszoosobowa narracja tylko wzmaga zabarwienie wielu emocji, jakie towarzyszą czytelnikowi. Różny wiek, różna sytuacja życiowa i różne problemy - wydawałoby się, że nic nie jest w stanie połączyć trzech kobiet o tak skrajnych osobowościach. Jednak choroba i zagrożenie utraty życia, jak widać potrafi zdziałać cuda i wytworzyć prawdziwą więź, która w normalnych warunkach nie miałaby szans na powodzenie. "Wszystko, o czym marzysz" wywoła w Was wiele pytań, na które sami będziecie musieli sobie odpowiedzieć. Poza tym książka ta oprócz waloru typowo epickiego, stanowi także pewien element uświadamiający na temat ryzyka zachorowania na raka piersi. Dobrze, że takie dzieła powstają i są czytane przez tysiące kobiet.
Avatar użytkownika - kornimon
kornimon