Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o swojej seksualności

Twarzą w twarz z Twoją seksualnością

Dlaczego ludzie uprawiają seks? Co ukształtowało Twoją seksualność? Jak na seks wpływa Twoja płeć? Dr Zoldbrod wykazuje niezwykłą głębię zrozumienia kwestii ludzkiego rozwoju i skomplikowanych zależności pomiędzy seksem a jego społecznym, rodzinnym i międzyludzkim kontekstem. Niniejsza książka pomaga nam poszerzyć wiedzę na temat naszej seksualnej strony, czyniąc to w sposób ciepły, otwarty i błyskotliwy
Claudia Bepko, terapeutka rodzinna

Podręczny atlas seksualności

Twoja seksualność zaczęła kształtować się już w dzieciństwie, równocześnie z procesem formowania się Twojej osobowości. Wiele z pozoru pozbawionych znaczenia elementów, z którymi się wówczas stykałeś, miało na Ciebie ogromny wpływ, choć nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Jednymi z najistotniejszych czynników były miłość i poczucie bezpieczeństwa, jakie ofiarował Ci dom rodzinny, albo wręcz przeciwnie -- ich brak. Wpływ miały dyscyplina lub nadopiekuńczość Twoich rodziców, pochwały i kary, beztroska lub przemoc.

Książka ta oferuje Ci fachową i przystępnie podaną wiedzę na temat charakteru Twojej zmysłowości, rozwoju seksualnego, a także życia rodzinnego. Będzie Ci służyć nieocenioną pomocą, jeśli nie czujesz się dobrze z własną seksualnością i chcesz dokonać jakichś konstruktywnych zmian w swoim życiu. Potraktuj ten podręcznik jako swój osobisty atlas i pamiętnik z podróży. Zapoznając się z kolejnymi rozdziałami, zaczniesz powoli odkrywać, jakie nieprawidłowości pojawiły się na poszczególnych etapach Twojego rozwoju, otrzymasz również niezawodne wskazówki, jak je naprawić.

Masturbacja u dzieci i nastolatków. Odkrywanie siebie i swojej seksualności. Stawanie się osobą społeczną. Biseksualność i homoseksualność. Wpływ przemocy fizycznej na seksualność. DODATKI: Kwestionariusz złego traktowania Medycyna i psychiatria Związek i jego cechy Karta wybuchów gniewu

Informacje dodatkowe o Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o swojej seksualności:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2010-03-22
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324620173

Kup książkę Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o swojej seksualności

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o swojej seksualności - opinie o książce