Opis ksiązki
Kup Teraz

Wtorki z Morriem

Ocena ( 5 osób )
5.2
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-01-19
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379436545
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:ania87
Proste, trafiające do serca relacje z niezwykłych rozmów, jakie Mitch Albom przeprowadził ze swym dawnym nauczycielem, Morriem Schwartzem. Mitch przeżywał najtrudniejsze chwile w życiu, Morrie był już śmiertelnie chory. Obaj rozmawiają o rodzinie, emocjach, pieniądzach, dzisiejszej kulturze, żalu i śmierci. Padają ważne pytania, przed którymi z reguły na co dzień uciekamy... Morrie odpowiada mądrze i taktownie, przypominając nam, co jest naprawdę ważne.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ania87 + 1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
"Kiedy uczysz się jak umierać, uczysz się jak żyć."
Opowieść Mitcha Alboma o spotkaniu z jego dawnym nauczycielem Morrim Schwartzem porusza do łez.Rozmowy o życiu, śmierci, rodzinie, małżeństwie, miłości i o tym co jest na prawdę w życiu ważne.Jest te zdecydowanie jedna z lepszych książkę jakie kiedykolwiek czytałam.Polecam każdemu.
szmaragdova plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016,
k powstrzymać łzy płynące nieprzebraną rzeką, jak uspokoić dygot wzruszonego serca? Jakich klawiszy klawiatury dotknąć i jakie wybrać słowa, by wyrazić bezmiar tego co czuje wezbrane emocjami serce?

Oto opowieść dla której warto szukać i błądzić. Kierunkowskaz, drogowskaz, znak, przesłanie.
Choć niewielkich rozmiarów, nie może pomieścić życiowej mądrości, bo ulatuje ona z każdej strony. Tę książkę chłonie się jak tlen.

Broniłam się przed tym wszystkim- nieufna, wroga amerykańskiej filozofii keep smiling...Myślałam, że właśnie taki głodny kawałek zaserwuje mi Albom. Jakże się myliłam.

Spotkanie z profesorem Morriem jest jak duchowa strawa, która dodaje sił ciału i umysłowi. Jak gwiazda wskazująca drogę do domu. Autor nie używa wielkich słów. Wszystko co najprostsze najtrudniej jest wyrazić, ale jemu się udało:
"Okazujcie współczucie- szepnął Morrie.- I przyjmijcie na siebie odpowiedzialność za innych. Gdybyśmy tylko przestrzegali tych zasad, świat byłby lepszy.- Złapał oddech, po czym dorzucił swoją mantrę: -Bez miłości zginiecie."

I ja spotkałam Kogoś, kto był dla mnie takim nauczycielem, dobrym aniołem.. Zrozumiałam to zanim odeszła, choć nigdy nie zdążyłam Jej powiedzieć, jak jest dla mnie ważna i jak bardzo Ją kocham. Myślę, że wiedziała. Moja dobra Ciocia Alinka :)

Morie pokazuje jak mądrze odchodzić, jak pogodzić się ze śmiercią, łagodzi lęki skrywane najgłębiej. Posłuchajcie Go... To autentyczna historia.

Żaden myślący człowiek nie powinien pominąć tej książki!
Ivy plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2014,Przeczytałam,
Ta książka to specyficzny zapis wtorkowych rozmów autora, czyli Mitcha Alboma z profesorem Morriem Schwartzem,socjologiem,autorem wielu naukowych publikacji. Morrie zawsze będący lubianym przez swoich uczniów ,również poświęcał im dużo czasu i robił to nie z obowiązku ,ale z czystej przyjaźni i chęci kontaktów z ludźmi.Lubił tańczyć , rozmawiać i ciągle był w ruchu. Po sześćdziesiątce zachorował na astmę ,nie mógł już tańczyć ,potem przyszły kłopoty z chodzeniem.Przewracał się ,ciągle był zmęczony ,źle sypiał .W końcu po wielu badaniach w 1994 roku został zdiagnozowany. Stwardnienie Zanikowe Boczne (SLA) Od tej pory zaczęło się '' umieranie '' Morriego...Jest to książka o życiu ,o sprawach o których się nie bardzo rozmawia ,o obłaskawianiu śmierci ,o oddemonizowaniu jej ,o przekonaniu że to nierozerwalna część życia.Może i to nie są nowe rzeczy ,nowe sprawy ,bo przecież od zawsze każdy wie ,że umrze ,ale nikt o tym nie rozmawia.Dzięki tej książce można sobie przypomnieć ,co tak naprawdę jest w życiu ważne,o co w nim chodzi ,jak można godnie żyć i godnie umierać.Ta książka to swoista perspektywa z jaką ,po jej przeczytaniu patrzy się na świat ,na ludzi ,na siebie samego...Mnie urzekła ,serdecznie polecam.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2015-05-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Tindomerel Linia koment
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki pełne emocji 2014,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2011-09-19, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Wtorki z Morriem Córka pirata
Margaret Cezair-Thompson
Okładka - Wtorki z Morriem Prawda
Neil Strauss
Okładka - Wtorki z Morriem Pokusa czerni
Carter Wilson
Okładka - Wtorki z Morriem Ostatnie wyjście
Federiko Axat
Okładka - Wtorki z Morriem Dotyk
Claire North
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów