Opis ksiązki
Kup Teraz

Wybieram życie

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2005
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 8370797679
Liczba stron: 184
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Autorka książki, obecnie dwudziestojednoletnia dziewczyna, szczegółowo opowiada swoją tragiczną historię kiedy miała dwanaście lat została porwana i przetrzymywana przez mordercę Marka Dutroux. Jej poszukiwania trwały osiemdziesiąt dni. Fotografie zaginionej uczennicy w szkolnym mundurku były rozklejone na każdym murze w całej Belgii. Sabine jest jedną z niewielu ofiar "belgijskiego potwora", które przeżyły. Po latach postanowiła opisać wszystko, co przeżyła, aby wyrzucić to z siebie i aby nigdy więcej nie odpowiadać na trudne pytania, a przede wszystkim po to, by uczulić wymiar sprawiedliwości, często zwalniający pedofilów z odbycia znacznej części kary więzienia, np. za dobre sprawowanie.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,wypożyczone z biblioteki,Wyzwanie 52 książki 2015,
W książce zostały opisane wspomnienia Sabine Dardenne młodej Belgijki, która w wieku dwunastu lat została uprowadzona przez pedofila i seryjnego mordercę Marca Detroux.
Książka nie zawiera w sobie brutalnych opisów, Sabine opisuje co czuła w dniu kiedy została porwana, jak to wydarzenie na nią wpłynęło , wyraża swoje opinie odnośnie reakcji ludzi na jej uprowadzenie.
Podobała mi się bezpośredniość autorki, niczego nie ubarwia , nazywa rzeczy po imieniu, otwarcie mówi co jej się nie podoba.
Po przeczytaniu tej książki zastanawiałam się jak sprawca mógł być tak okrutny dla zupełnie bezbronnych dzieci, dodatkowo absurdalne jest to, że ten człowiek jest ojcem. Jeśli chodzi o karę dla takich sadystów powinna być jak najbardziej adekwatna do brutalnych czynów jakich się dopuścili. Polecam książkę, bo jest napisana prostym językiem, autorka nie boi się określić swojego oprawcy jako potwora, człowieka pozbawionego skrupułów. To cud, że po takiej tragedii nie odniosła żadnego urazu w psychice. Jedyny minus za małą czcionkę. Chwilami ciężko mi się z tego powodu czytało.
wrobel Linia koment
Przeczytane:2014-01-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów