Opis ksiązki
Okładka - Wychowanie bez porażek
Kup Teraz

Wychowanie bez porażek

Ocena ( 4 osoby )
4.2
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Pax
Data wydania: 2004
Kategoria: Inne
ISBN: 83-211-1130-0
Liczba stron: 311
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Niniejsza książka to światowy bestseller. Dr Gordon proponuje w niej bowiem skuteczną metodę pedagogiczną odnoszącą się nie tyle do wychowania religijnego, ile do wychowania w ogóle i posługującą się swoistą metodą rozwiązywania konfliktów powstających między rodzicami a dziećmi.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sadu plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Rodzice oskarżani są o złe wychowanie swoich dzieci a nikt im nigdy nie powiedział jak należy to robić. Rozmowa z dziećmi nie jest łatwa, w rodzinie bardzo często dochodzi do konfliktów. Nie wiadomo co robić, żeby dzieci nas słuchały ani jak zachęcać ich do mówienia. Większość poradników nie podaje tak naprawdę żadnych skutecznych metod. Wychowanie bez porażek może też nie jest proste, jednak naprawdę ma sens. Gordon za pomocą licznych przykładów pokazuje nam jakie błędy często popełniają rodzice rozmawiając ze swoimi dziećmi. Często nawet nie zdajmy sobie sprawy, że konkretnymi zdaniami przekazujemy dziecku nie pouczenia ale brak akceptacji i krytykę jego osoby. Autor pokazuje nam jak możemy przekazać swoje niezadowolenie. Książka pozwoli nam traktować podopiecznych jak ludzi z którymi można negocjować i rozwiązywać konflikty tak aby obie strony były zadowolone. Pokazuje tez jak zachęcać dzieci by zaufały rodzicom i zaczęły opowiadać o swoich problemów. Często bowiem wstydzą się albo boją. Książka bardzo szczegółowo i dokładnie opisuje metody rozwiązywania konfliktów z przykładami prawidłowych i nieprawidłowych zachowań ze wstępem wyjaśniającym dlaczego takie postępowanie jest słuszne. Po książki T. Gordona znacznie częściej sięgają pedagodzy. Ja natomiast polecam ,,Wychowanie bez porażek" wszystkim rodzicom.
nunachopin plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,Poskromienie dziedzica,Z pomyślunkiem,
Mam problem z tą książką. Z ogólnymi założeniami zgadzam się: dziecko ma prawo brać udział w podejmowaniu decyzji z nim związanych, ma prawo do szacunku i prywatności. Sposób rozwiązywania kryzysowych spraw w rodzinie jest jak najbardziej sensowny. Natomiast wchodzenie głębiej to już jakaś ślepa jazda z górki i próba naginania rzeczywistości do własnych przekonań. Autor uważa, że dzieci nie mają cech indywidualnych, rozwój układu nerwowego każdego z nich przebiega harmonijnie, a jeśli jego metoda nie rozwiązuje wszystkich problemów wychowawczych, to wina rodziców: albo źle ją stosują, albo tak nawalili wcześniej, że nic już się nie da zrobić. Zniechęcające i mało pomocne.
patita1990 Linia koment
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach: Mam,
break
Okładka - Wychowanie bez porażek Listy do sławnych postaci
Albino Luciani
Okładka - Wychowanie bez porażek Twarze Księgi
Anna Kamieńska
Okładka - Wychowanie bez porażek O Bogu żywym
Romano Guardini
Okładka - Wychowanie bez porażek Na szlaku Bożym
Pierre Thivollier
Okładka - Wychowanie bez porażek Legnickie pole
Zofia Kossak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów