Nie wszyscy rodzice z sympatią myślą o własnym dzieciństwie, niektórzy z nich zachowali bowiem w pamięci bolesne wspomnienia. Przemoc emocjonalna lub fizyczna, lęk, wstyd i poczucie winy niejednokrotnie pozostawiają trwałe ślady w psychice.

Jak oszczędzić tego wszystkiego własnym dzieciom i nie powielać błędów wychowawczych swoich rodziców? Jak stworzyć stabilny, dobrze funkcjonujący dom, w którym dzieci czułyby się bezpieczne, kochane i szanowane?

Na te pytania stara się odpowiedzieć Janet G. Woititz, która przez ponad dwadzieścia lat pracowała z rodzinami, a swoje doświadczenia terapeutki, matki i autorki poczytnych książek wykorzystała w tej właśnie publikacji.

Informacje dodatkowe o Wymarzone dzieciństwo. Jak wychować szczęśliwe dziecko unikając błędów naszych rodziców:

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Data wydania: 2008-03-31
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7489-144-8

Kup książkę Wymarzone dzieciństwo. Jak wychować szczęśliwe dziecko unikając błędów naszych rodziców

Wymarzone dzieciństwo. Jak wychować szczęśliwe dziecko unikając błędów naszych rodziców - opinie o książce

Trudny temat, ale warto spojrzeć. Dotyczy tworzenia i przekazywania wzorców we własnej rodzinie, jeżeli samemu jako dziecko nie otrzymało się wzorców prawidłowych. Obejmuje nie tylko typowe patologie jak przemoc domowa i nadużycia seksualne, ale też wypadki losowe np samotne rodzicielstwo, niepełnosprawność rodzica itp, które to sytuacje wpływają na bagaż doświadczeń wynoszonych z dzieciństwa. Przeczytałam z prawdziwym zainteresowaniem.
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2014-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012,
Małżeństwo na lodzie
Janet G. Woititz0
Okładka ksiązki - Małżeństwo na lodzie

Klasyczny, ceniony poradnik, napisany specjalnie z myślą o żonach alkoholików, analizujący ich problemy psychologiczne. Książka przedstawia, w jaki...