OPIS KSIĄŻKI:
Okładka - Wyspa skazańców

Wyspa skazańców

5.5
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-2470-986-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Miejsce, z którego nikt nie wyjdzie sobą. Thriller o przewrotnej fabule i zaskakującym zakończeniu. Akcja rozgrywa się na wyspie, na której mieści się zamknięty szpital dla obłąkanych przestępców. Mają tam miejsce niedozwolone zabiegi przeprowadzane na pacjentach. Szeryf federalny, Tedy Daniels, przybywa do Ashecliffe w celu odkrycia tajemnicy?
Opinia została usunięta.
monweg plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Mam,
Wyspa skazańców to niesamowicie dobry thriller psychologiczny. Budzi niepokój, rozdrażnienie i nerwowość. Przynajmniej ja tak odczuwałam podczas lektury. Nie może mi wyjść z głowy kreacja Leonardo Di Caprio. Jego Teddy Daniels był po prostu genialny i nie jestem w stanie myśleć o tym szeryfie inaczej. Dla mnie już zawsze będzie miał twarz Leo. Nie umniejszam, broń Boże, roli Marka Ruffalo odtwarzającego rolę jego partnera, Chucka. Tak książka, jak i film powodują, że pocą się ręce, a w głowie kotłują się myśli.
Udało mi się to stworzyć cos naprawdę cennego. Ale cenne osiągnięcia mają to do siebie, że mało kto ze współczesnych potrafi się na nich poznać. Każdy chce efektów widocznych od razu. Zmęczeni jesteśmy lękiem, zmęczeni smutkiem, zmęczeni bezsilnością, zmęczeni samym zmęczeniem. Marzy nam się, żeby znów było jak za dawnych lat, chociaż nawet ich nie pamiętamy, a przy tym, paradoksalnie, na łeb, na szyję przemy w przyszłość. A cierpliwość i wyrozumiałość pierwsze padają ofiarami postępu. To żadna nowość. Taka jest i była kolej rzeczy.
Dennis Lehane jest jednym z moich ulubionych autorów powieści sensacyjnych. Wyspą skazańców utwierdził mnie w przekonaniu, że postawiłam na właściwego konia... pisarza. Ta powieść to, jak wcześniej napisałam, thriller (dreszczowiec), a od tego gatunku oczekuję dreszczu emocji, cierpnięcia pewnych części ciała i ciar na plecach. Wszystko to staje się zasługą genialnie napisanej książki. Jest mroczno, posępnie i przygnębiająco. Klimat niesamowicie ponury, mnożące się tajemnice i zakończenie powodujące ból głowy. Polecam, bo tę książkę trzeba koniecznie przeczytać.

dona plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-12-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Ciekawa powieść i zaskakujące zakończenie. Ale to nie jest żadna nowość, gorąco polecam wszystkie książki Dennisa Lehane.
Eli1605 Linia koment
AmaiaSalamanca5 Linia koment
Przeczytane:2016-02-15, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
IzaaK Linia koment
Przeczytane:2016-02-01, Na półkach: Przeczytałem,2014 i wcześniej,Mam,
Okładka - Wyspa skazańców Nazywam się Cukinia
Gilles Paris
Okładka - Wyspa skazańców Wzgórze psów
Jakub Żulczyk
Okładka - Wyspa skazańców Neandertalczyk
John Darnton
Okładka - Wyspa skazańców Zachcianki. Dziesięć zmysłowych opowieści. Audiobook
Dębski Łukasz, Gretkowska Manuela, Chutnik Sylwia, Miłoszewski Zygmunt, Kofta Krystyna, Kuczok Wojciech, Plebanek Grażyna, Dukaj Jacek, Twardoch Szczepan, Tulli Magdalena
Okładka - Wyspa skazańców Wątpliwości Salaiego
Rita Monaldi, Francesco Sorti