Wyspy

Nostalgiczna, pełna tajemnic książka do kolorowania dla marzycieli w każdym wieku.

Na Bardzo Spokojnym Oceanie znajduje się niezwykły archipelag, na którym żyją ptaki, koty i ludzie. Część wysp wyrasta z dna oceanicznego i mocno trzyma się swego miejsca, inne jednak uwielbiają żeglugę i ciągle zmieniają położenie. Mieszkańcy archipelagu są towarzyscy i często podróżują do krewnych i przyjaciół: łodzią, statkiem, kolejką linową albo balonem. Lubią też świętować - wtedy zaprzyjaźnione z nimi ptaki łączą wierzchołki wysp kolorowymi lampionami. Najchętniej jednak wyspiarze spędzają czas we własnych bibliotekach, gdzie zawsze czeka na nich gorąca herbata różana.

A z każdej z przeczytanych książek codziennie powstaje nowa wyspa-marzenie...

Anita Graboś zajmuje się linorytem, rysunkiem oraz ilustracją książkową. Jej subtelne, przesycone atmosferą baśniowości prace łączą wieloznaczność z prostotą, melancholię z dziecięcą radością życia, a przede wszystkim zapraszają do samodzielnej podróży w głąb ukrytych szczegółów, znaczeń i odniesień kulturowych. "Wyspy" dają swoim odbiorcom niepowtarzalną szansę stworzenia z czarno-białych szkiców niezwykłych dzieł, które cudownie przemieni moc naszej wyobraźni.

Informacje dodatkowe o Wyspy:

Wyspy - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-08-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Witajcie w podróży na niezwykły archipelag znajdujący się na Bardzo Spokojnym Oceanie. Rozgośćcie się na jego malowniczych ulicach, otoczonych różnokolorowymi domkami, z najróżniejszymi rodzajami dachów i okien. Poznajcie swoich przyszłych sąsiadów i obejrzyjcie roślinność, która zapewni Wam powiew świeżego powietrza. Dajcie się ponieść urokowi stworzeń tam żyjących, a na pewno tych wysp nigdy nie zapomnicie.

Zobaczcie miejsca, w których ocean żyje w zgodzie z brzegiem, gdzie podwodne żyjątka z ciekawością wyglądają na otaczającą ich roślinność. Zaprzyjaźnijcie się z ptaszkami, których różne rodzaje żyją ze sobą w harmonii śpiewając o pięknie zastanego świata. Niech zadziwi Was przyroda wyrastająca z najmniej oczekiwanych miejsc. Pozwólcie się porwać tej nostalgicznej kolorowance, której możliwości pomalowania spędzą Wam sen z powiek na dobrych kilka tygodni. Polecam kolorować cienkopisami lub bardzo cienkimi flamastrami – wychodzi zjawiskowo!

Anita Graboś to wielokrotnie nagradzana ilustratorka, autorka ponad 30 okładek do książek, której wystawy można było obejrzeć między innymi w galerii „Zapiecek” w Warszawie. „Wyspy” to zbiór spokojnych ilustracji, które zaczarują każdego. Kreska, którą są namalowane sprawia, że naprawdę można wczuć się w klimat Bardzo Spokojnego Oceanu. Książeczka nie nadaje się dla najmłodszych (2-5 lat), ale z pewnością poza tym zakresem wiekowym przyniesie wiele radości i możliwości spędzenia czasu. Nie tylko dzieci mogą mieć z niej ogromny pożytek – dorośli będą również się świetnie bawić przy jej zabarwianiu.

Anita Graboś0
Okładka ksiązki - Heca w kurniku, czyli krzyżówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy ortograficzne dla dzieci

A to heca! Trzymasz w rękach istną kopalnię łamigłówek dla dzieci. Można tu błądzić w labiryntach, rozwiązywać krzyżówki, kolorować ukryte...

Pestki
Anita Graboś0
Okładka ksiązki - Pestki

Po entuzjastycznie przyjętej przez czytelników kolorowance ,,Wyspy" Anita Graboś zabiera nas w tajemniczy świat roślin. W ,,Pestkach" znajdziemy...