Opis ksiązki
Okładka - Wyznania nie do końca dorosłej
Kup Teraz

Wyznania nie do końca dorosłej

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2008-07-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788374955010
Liczba stron: 248
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Wyznania nie do końca dorosłej

Stephanie Calman ujawnia swoją osobliwą niezdolność do bycia dorosłą. W wieku czterdziestu lat uświadamia sobie, że choć dokonała wielu "dorosłych" rzeczy - pochowała ojca, wyszła za mąż, urodziła dzieci - wcale nie stała się dorosła. Chociaż fizycznie czuje brzemię swoich lat, emocjonalnie nadal jest najgorszą uczennicą w klasie. Nadal też boi się uroczystych przyjęć, pająków, szczęśliwych zakończeń, wszelkich grup i ciemności. Być może życie powinno przypominać matematykę, w której nie wolno przejść na wyższy poziom, jeśli nie opanowało się niższego. Autorka zadaje sobie fundamentalne pytania na temat obu płci, objaśnia, czemu kobiety powinny spędzać więcej czasu w kuchni, dlaczego mężczyźni mają zamglone spojrzenie na widok rozbierającej się żony i czemu owoce nie zawsze nam służą. Odważna, szczera i zabawna książka Stephanie Calman daje nadzieję wszystkim złym rodzicom i wszystkim nie do końca dorosłym.

Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

Książka Stephanie Calman „Wyznania nie do końca dorosłej” to kontynuacja tomu „Wyznania złej matki”. Autorka znalazła sposób na zyskanie popularności i przy tym wypowiedziała wojnę propagowanym w mediach wizerunkom idealnej żony, matki i perfekcyjnej pani domu. W „Wyznaniach nie do końca dorosłej” spowiada się Calman z grzeszków dorosłości, a rozchwianie emocjonalne, brak pomysłu na życie i zero recept na codzienne zmartwienia – wszystko to ma zapewnić autorce nić porozumienia między nią a odbiorczyniami, podobnie doświadczonymi przez los i sfrustrowanymi

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Maryszka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Na początku nie bardzo zachęcała mnie ta książka do przeczytania, ale im dalej czytałam, tym bardziej stawała się moją ulubioną. Krytyczne spojrzenie na siebie z domieszką humoru. Można się przy niej zdrowo uśmiać, dlatego tym, którzy lubią gdy łzy płyną im po twarzy zaraz po ataku śmiechu - serdecznie polecam!
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów