Z Archiwum X. Tom 1. Wyznawcy

Przez całe lata agenci specjalni Fox Mulder i Dana Scully pracowali w Archiwum X – tajnej komórce FBI, zajmującej się sprawami uznanymi za niewyjaśnione i powiązane z niewytłumaczalnymi zjawiskami. Oboje w końcu opuścili swoje małe biuro i rozpoczęli nowe życie, ciesząc się spokojną anonimowością. Aż do teraz. Kiedy wróg przeniknął sieć FBI i pozyskał poufne dane z akt Archiwum X, Skinner został zaatakowany, Scully porwana, a agent Doggett zaginął w akcji, Mulder musi ponownie wkroczyć na scenę. Nieoczekiwanie powraca również Palacz, który jest w posiadaniu istotnych informacji na temat wroga – tajemniczych akolitów. Rozpoczyna się nowa era. Era technologicznej paranoi, międzynarodowego niepokoju i pozaziemskiej groźby. Oficjalna kontynuacja legendarnego już serialu, okrzykniętego telewizyjnym fenomenem XX wieku. Jej pomysłodawcą i opiekunem jest Chris Carter, twórca "Z Archiwum X".

Informacje dodatkowe o Z Archiwum X. Tom 1. Wyznawcy:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2015-02-02
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Z Archiwum X. Tom 1. Wyznawcy

Z Archiwum X. Tom 1. Wyznawcy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2015-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, Przeczytane,
"Z Archiwum X. Wyzwawcy" - komiksowa kontynuacja serialu

"Z Archiwum X. Wyznawcy" to komiksowa kontynuacja kultowego serialu o parze agentów FBI.

"Z Archiwum X" był jednym z moich ulubionych seriali. Oglądałam każdy odcinek z zapartym tchem, śledziłam perypetie bohaterów zmagających się z trudnymi do wyjaśnienia sprawami. I tak było przez pierwszych kilka serii. Potem mój entuzjazm osłabł, gdyż sprawy były coraz dziwniejsze i dotyczyły UFO. Niemniej jednak, gdy zobaczyłam że powstała książka stanowiąca oficjalną kontynuację tego serialu, musiałam ją poznać.

Głównymi bohaterami są Dana Scally i Fox Mulder, byli agenci specjalni, pracujący w Archiwum X,  tajnej komórce FBI. Do niedawna zajmowali się tropieniem i wyjaśnianiem niewytłumaczalnych zjawisk. Jednak pewnego dnia postanowili odejść z FBI i rozpocząć nowe życie jako państwo Blake.

Niestety ktoś włamał się do sieci FBI i dostał się do poufnych danych. Spowodowało to lawinę zdarzeń, atak na Skinnera i porwanie Scully. W takiej sytuacji Mulder postanawia wkroczyć do akcji i uratować swoją partnerkę. Czy uda mu się dowiedzieć, kto za tym stoi i pokonać niebezpiecznego wroga?

"Z Archiwum X. Wyznawcy" to komiksowa kontynuacja kultowego serialu o agentach FBI - Danie Scally i Foxie Mulderze. Rysunki stworzył Michael Walsh, fabułę wymyślili Joe Harris i Chris Carter. Ten ostatni jest pomysłodawcą i opiekunem komiksu, a także twórcą serialu.Muszę przyznać, że dawno nie czytałam żadnego komiksu. Ostatnim razem w podstawówce - Komis Gigant o przygodach Kaczora Donalda. I gdy sięgnęłam po tę lekturę, odżyły wspomnienia z czasów dzieciństwa. Oczywiście nie twierdzę, że komiksy są tylko dla dzieci, wprost przeciwnie - tematyka książki graficznej "Z Archiwum X. Wyznawcy" jest zdecydowanie dla dorosłych. Nie brakuje w niej strzelaniny, pogoni i pozaziemskich istot.

Fabuła jest bardzo dynamiczna i pomysłowa. Został także zachowany mroczny klimat rodem z serialu. Jednakże wolałabym, żeby tematyka tego komiksu oscylowała wokół zjawisk paranormalnych, a nie obcych cywilizacji. Odcinki, w których pojawiali się kosmici, zawsze uważałam za słabsze. Bardziej podobały mi się nietypowe i niewytłumaczalne zjawiska, z jakimi musieli zmierzyć się bohaterowie.

Rysunki bardzo mi się podobały, postacie przypominały aktorów grających w serialu. Co więcej, do komiksu dołączony jest plakat przedstawiający UFO i podpis "I want to believe". Jest to bardzo miła niespodzianka. Polecam tę książkę miłośnikom komiksów oraz serialu "Z Archiwum X".

Nie jestem wielką fanką 'Z Archiwum X' ale niektóre odcinki naprawdę mi się podobały. Niestety nie były to te z Obcymi.

A tu znowu wokół UFO zawiązuje się zagadka. Szkoda, ale w sumie to zrozumiałe - chyba głównie z tego jest znany serial.

Nie bawiłam się rewelacyjnie, ale czasu nie uważam za zmarnowany.

Niektóre kadry śliczne. Ach, to łososiowe niebo! Jednak nie lubię realistycznego stylu rysowania, a jeszcze bardziej tego znanego z DC czy Marvela - a tutaj idą twórcy w tę stronę.

Sama zagadka też mnie nie powaliła, bo jak zwykle UFO i FBI coś kręcą i są wszechpotężni ale dalej nie dość, żeby dorwać dwóch (byłych) agentów. No to jak te organizacje stanowią poważne zagrożenie...? Nie pojmuję tego.

Ogólnie dla fanów. Ja nie znałam nikogo z postaci poza główną parą. Także tego.