Opis ksiązki
Kup Teraz

Z jednej gliny

Ocena ( 6 osób )
5.2
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-02-19
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-10-12592-7
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:czytam

Lena, Gośka, Marta… I Nora, która organizuje zajęcia z ceramiki, choć właściwie za bardzo się na tym nie zna. Ma tylko w pełni wyposażony warsztat, w którym pracował jej zaginiony w tajemniczych okolicznościach mąż. A przecież musi jakoś zarobić na utrzymanie pięciorga dzieci po tym, jak została zupełnie sama…

Pierwsze spotkanie czterech kobiet nie należy do najbardziej udanych. Czy może być początkiem czegoś naprawdę wartościowego i trwałego?

Z jednej gliny to powieść o przyjaźni zrodzonej w trudnych okolicznościach, ale przez to zdolnej przezwyciężyć wszelkie przeszkody.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sweetcoala plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek - 2016,Mam,
Nadzwyczaj szybko i z prawdziwą przyjemnością przeczytałam "Z jednej gliny" Liliany Fabisińskiej. To taka książka, której bohaterki są wyraziste, przebojowe i gotowe na wszystko, fabuła wciąga, skrząc się humorem i nagłymi zwrotami akcji, a wszystkiemu przyświeca jedno z najwspanialszych uczuć - przyjaźń. I to ta jedna z najlepszych, bo zrodzona prawie zupełnie przypadkiem, ale chyba w najtrudniejszym okresie życia jednej z bohaterek.

Z reszta nie tylko Nora jest w poważnych tarapatach. Także Lena, Gosia i Marta borykają się z poważnymi problemami, takimi jak bezpłodność, czy związek z nieodpowiedzialnym partnerem. Dzięki różnorodności bohaterek, każda czytelniczka znajdzie tę, która będzie jej najbliższa podczas lektury.

Książkę czyta się wspaniale - jej lektura odpręża, bawi i czasami zaskakuje. I choć "Z jednej gliny" to typowo kobieca literatura, kiedy streszczałam mężowi fabułę, słuchał zaintrygowany.

Gorąco polecam!

leonia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Książka o sile kobiecej przyjaźni. I to nie takiej,która trwa latami i jest sprawdzona, lecz kobiet,z których każda znalazła się na życiowym zakręcie i z poważnymi problemami. Świetne poczucie humoru i lekkie pióro.Poleca. Czyta się znakomicie.
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014",52 książki 2014,
Po raz kolejny natknęłam się na książkę, która opisuje potęgę przyjaźni. Zupełnie obcy sobie ludzie, spotykają się przypadkiem (chociaż nie zawsze), poznają swoje troski, pomagają sobie w potrzebie. Rodzina w tym wypadku to "stwór", z którym lepiej wychodzi się na zdjęciu, niż w rzeczywistości.
martucha180 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 r.,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Przyjaźń to jedna z najpiękniejszych i największych wartości w życiu człowieka. Siła babskiej przyjaźni jest wielka i może góry przenosić. Marta, Nora, Lena, Gośka zaczynają kurs przyjaźni od kursu ceramiki. Na początku opornie, bo pretensje o braku organizacji powodują, że organizatorka ucieka z warsztatu. Po jakimś czasie 3 kobiety biorą sprawy we własne ręce i stopniowo porządkują życie Nory z "Norki nr 7/9", a przy okazji swoje. Każda z bohaterek ma swoje problemy, ale odkąd poznały się na kursie ceramiki, pomagają sobie bezinteresownie; nawet potrafią wspólnie knuć przeciw jednej z nich, byle tylko osiągnąć cel i uratować koleżankę. Narracja w powieści prowadzona jest w 1. osobie naprzemiennie z punktu widzenia każdej z bohaterek. Często na jedno wydarzenie patrzymy z różnych perspektyw, a dzięki temu mamy pogłębiony rys psychologiczny postaci, postaci z krwi i kości. Niektóre wątki są raptownie ucinane, a szkoda. Czasem są też dłuższe przerwy w akcji, a inne wydarzenia szczegółowo opisywane. Książka napisana jest prostym, barwnym językiem. Czyta się ją przyjemnie i szybko. Mimo swej lekkości, a może troszkę i banalności, jest bardzo mądra życiowo. Przyjaźń, bezinteresowna pomoc tak naprawdę niewiele kosztują, lecz wiele mogą. A jak sama autorka mówi o swej powieści, to zwariowana historia z gliną w tle. I tak jest. Momentami można się pośmiać, a czasami podumać nad zawiłością ludzkiego życia.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
lidkagal Linia koment
Przeczytane:2014-07-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Obyczajowe,
elfgirl Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
hania22 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
chuda-a Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Triste Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
alesia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
violabu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
KasikO Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
joakrz1983 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów