Z miłości do prawdy

A to żmija! Tak. Śledcza Straży Królewskiej miasta Illeny, stolicy Erolu, Rinnelis Tyen jest wyjątkową żmiją. Zawsze działa w sposób absolutnie poprawny, nigdy nie narusza litery prawa, nigdy nikomu nie pobłaża. Pomiędzy wymogami moralności i prawa, Tyen bez wahania wybiera prawo. Niektórym wydaje się, że nie jest żywym człowiekiem, lecz jakimś potwornym mechanizmem bez żadnych emocji. Atrakcyjnym i uroczym mechanizmem. Rytualny mord na córce księcia Ayrela. Ciało znaleziono w ogrodzie jego willi. Obok narzędzie zbrodni i potencjalny zabójca. Nie wiadomo skąd się tam wziął. Podejrzany uparcie nie chce mówić. Za proste. Za oczywiste. Ktoś się za bardzo postarał. Tylko psychopata albo samobójca mógłby wchodzić w drogę Tyen. Zatem?

Informacje dodatkowe o Z miłości do prawdy:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7574-294-7

Kup książkę Z miłości do prawdy

Z miłości do prawdy - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-20, 26 książek-2013, Mam, Wyzwanie- fantastyka,
Słaba treść i absolutnie nieprzekonujący bohaterowie. W żaden sposób nie mogłem się dopatrzyć "żmijowatości" głównej bohaterki. Autorka chce żeby była ona tak postrzegana, ale bardzo słabo to motywuje. Do tego mnóstwo dziwnych (psychologicznie) zachowań przedstawianych postaci. Myślę, że wynika to głownie z młodego wieku pisarki. Dodatkowo używane w tekście neologizmy: człowieczka (ona) i nieludź (on)! Bez oryginalnej treści trudno stwierdzić kto tu bardziej zawinił autorka czy tłumaczka. Nie jestem purystą ale wielokrotne używanie na jednej stronie tych określeń, to jakaś masakra na języku! Zdecydowanie nie polecam!
Dobra, ale czegoś w niej brakuje... Niby oryginalny pomysł jest, silna i ciekawa główna bohaterka, niezła zagadka tworząca oś fabuły... ale książkę doczytałam tylko dlatego, że z zasady kończę to co zaczęłam. Nie wciągnęła mnie niestety.
Avatar użytkownika - Pegi
Pegi
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2015,
Prawa i powinności
Karina Pjankowa0
Okładka ksiązki - Prawa i powinności

Jaki jest sposób na nudę, gdy żyje się na tym padole od dawien dawna i widziało już wszystko? To, oczywiście, ratowanie świata. Masz niezdobyty zamek...