Zabawki na wakacjach

„Zabawki na wakacjach” to zabawna bajka o sile przyjaźni i tęsknocie za najbliższymi. Kiedy Michaś wraz z rodzicami wyjeżdża na wakacje, ze względu na brak miejsca w samochodzie, może zabrać ze sobą tylko jedną zabawkę. Wybór pada na gąbkowego bałwanka, który nigdy nie widział trawy, jeziora, lasu i innych atrybutów lata. Choć Michałek bardzo tęsknił za swoimi innymi zabawkami, nic nie dało się zrobić. A zabawki… były równie zawiedzione. Ogarnął je tak duży żal i tęsknota za chłopczykiem, iż uznały, że nie wytrzymają bez niego przez cały urlop. Postanowiły więc wyruszyć w podróż i poszukać Michałka. Zapakowały się wszystkie na wóz strażacki i ruszyły w drogę. A ile podczas tej drogi spotkało je przygód! Kiedy dotarły na miejsce, musiały sprytnie się ukrywać przed Mamusią i Tatusiem Michałka, by pozostać nieuważone. To były wspaniałe wakacje. Zabawki nie tylko odpoczywały w ogrodzie, mając obok siebie Michałka, ale także poznały różnych mieszkańców lasu. By poznać wszystkie ich przygody, sięgnij po bajkę „Zabawki na wakacjach”!

Informacje dodatkowe o Zabawki na wakacjach:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2015-02-20
ISBN: 978-83-7900-306-8

Kup książkę Zabawki na wakacjach

Zabawki na wakacjach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2016-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Zabawki na wakacjach to historia, w której mały Michałek wyjeżdża wraz z rodzicami na wakacje. W domu ma wiele wspaniałych zabawek, z którymi ciężko mu się rozstać. Chciałby ze sobą zabrać wszystkie, ale rodzice pozwalają tylko na jedną. Wybiera zatem bałwana, tylko dlatego, że ten nigdy nie widział lata, lasu, grzybów, ani jeziora. Wszystkie pozostałe zabawki były bardzo zawiedziony, że Michałek nie zabrał ich ze sobą, dlatego postanawiają, że same dojadą do Michała. Wyruszają w podróż pełną niespodzianek. Jak potoczy się cała historia? Dowiecie się czytając bajeczkę Zabawki na wakacjach.

Może zacznę od tego, że książeczka jest bardzo ładnie wydana. Duża czcionka, barwny, łatwy w odbiorze i poprawny język, nie powinien sprawić większej trudności. Natomiast kolorowe i bardzo żywej barwy ilustracje przyciągają wzrok.

Książeczka przedstawia historię z punktu widzenia zabawek, których nie zabrał Michałek. Historia pokazana jest bardzo ciekawie i z pewnością przykuje uwagę młodego czytelnika. Bohaterowie są bardzo sympatyczni, jak na bajki przystało.

O czym jest ta książeczka? Przede wszystkim o sile współpracy i poleganiu na sobie nawzajem. Bo, gdzie dwie głowy to nie jedna. Podejmowaniu nowych wyzwań. Tęsknocie za bliskimi. Poznawaniu nowych przyjaciół. Książeczka rozbudza wyobraźnię i zmusza do samodzielnego myślenia. Mamy czas wakacyjny dlatego jest to bardzo dobra lektura na ten okres. Może również stanowić dobry pomysł na prezent. Polecam młodym czytelnikom.

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2015-01-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetny prezent dla dziecka

Czy wiecie, co robią zabawki, gdy ich mały właściciel lub mała właścicielka wyjeżdża na wakacje? Ja już wiem, dzięki książeczce dla dzieci Joanny Łacznej Zabawki na wakacjach.

Możesz wziąć tylko jedną zabawkę, Michasiu – powiedziała Mamusia. (s. 1)

Michałek wyjeżdża z rodzicami na wakacje. Ze względu na ilość spakowanego bagażu może wziąć tylko jedną zabawkę. Wybór pada na… białego, gąbkowanego bałwanka. Chłopiec wyciąga go z pudła schowanego na dnie szafy. Dlaczego bałwanek? Bo on nigdy nie widział łódek, jeziora, lasu, grzybów, nigdy nie widział lata, a teraz Michał mu to wszystko pokaże. W pokoju chłopca zapanowało zamieszanie i konsternacja. Inne zabawki poczuły się niedocenione, pominięte, ogarnął je smutek i żal. Zadawały sobie pytania: dlaczego nie one zostały wybrane, dlaczego właśnie bałwanek pojechał na wakacje? Pinokio wpadł na pomysł, by w oczekiwaniu na powrót chłopca zająć się zabawą albo…

Albo wybierzemy się w podróż za Michałkiem. (s. 4)

Zabawki postanowiły odszukać swojego Michasia, a ponieważ potrafiły poruszać się i mówić, to przygotowały plan wyprawy. Wszystkim dowodził miś Poldek, który był najmądrzejszy z zabawek. Wkrótce zabawki ruszyły w drogę wozem strażackim. Tylko wóz drabiniasty z konikiem Karusiem został w domu.

Nie dam rady jechać z takim kichającym pasażerem – stwierdził wóz strażacki. (s. 12)

Podczas wyprawy na wakacje nie obyło się bez różnych przygód i perypetii. Zabawki miały cichych sprzymierzeńców, los też im sprzyjał. Za to szczęście Michałka i przewidzenia rodziców były ogromne. W ogrodzie przy wynajmowanym domku zabawki poznają zwierzęta, zaprzyjaźniają się z nimi. Zakończenie może wprawić małego czytelnika w zdumienie. Jak to jest z tymi bajkami? Osobiście chciałabym się więcej dowiedzieć o przygodach zabawek, o ich urlopie i poznać więcej szczegółów. Całość napisana lekko i przystępnie.

Bajka Zabawki na wakacjach podkreśla więź, jaka istnieje między małym dzieckiem a jego ukochanymi zabawkami. Na pewno maluch tęskni za nimi, gdy jest z dala od nich, od domu, ponieważ są one jego przyjaciółmi. One za nim prawdopodobnie też tęsknią. Charakter edukacyjny bajki to także postać misia Poldka. Swoją wiedzę zdobył on w szkole. W zapisie ujawnia się szacunek autorki do rodziców – nie ma mamy i taty, jest Mamusia i Tatuś.

Warto zwrócić uwagę na stronę graficzną książeczki. Tekst umieszczony został na zielonym tle, dobrym dla oka, zaś barwne ilustracje na całą stronę przyciągają wzrok każdego czytelnika. Dużo się na nich dzieje, widać emocje zabawek i Michałka.

Zabawki na wakacjach to książka, przez którą rodzice mogą nie zamknąć walizki spakowanej na letni wyjazd!