Zabijałem dla mafii. Polscy miliarderzy świata przestępczego

Macki mafii oplatają Polskę: milionowe zyski z rabunku, przemytu, nierządu, hazardu, zrabowane samochody, porwane dziewczyny, przemycane narkotyki, potajemna ruletka, kradziony, śmiercionośny uran, krwawe samosądy po lasach. Kto tym rządzi? Kto jest ojcem chrzestnym polskiej mafii? Były naukowiec, dziś miliarder, którego tajne wpływy ciągle rosną mimo zmiany rządów? Były goryl, od lat nieuchwytny dla policji, którego majątek oblicza się na setki milionów dolarów? Czy Interpol nie daje rady? Kto już wpadł i siedzi??? Kto wpadnie za chwilę? Kto naprawdę za tym wszystkim stoi?

Informacje dodatkowe o Zabijałem dla mafii. Polscy miliarderzy świata przestępczego:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1993-05-02
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 83-7043-027-9

Kup książkę Zabijałem dla mafii. Polscy miliarderzy świata przestępczego

Zabijałem dla mafii. Polscy miliarderzy świata przestępczego - opinie o książce

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-08-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Dość zgrabnie napisana książka o początkach polskiej mafii a właściwie grup gangsterskich. O mafii możemy mówić wówczas gdy uwidoczniony jest związek świata przestępczego z wielkim biznesem i polityką - tutaj brakuje tego elementu. Poza tym tytuł książki jest mylący, pewnie łatwiej sprzedać książkę o takim tytule. O zabójstwach zleconych przez gangi bardzo niewiele w tej książce, wręcz jest to tema śladowy. Ogólnie jednak ciekawa, choć juz mocno zdezaktualizowana, pozycja.