Zabójstwo Harriet Krohn

Karin Fossum uznawana jest za jedną z najlepszych autorek kryminałów na świecie. Tłumaczona na kilkanaście języków, doceniana jest w szczególności za niezwykle dopracowaną pod względem portretów psychologicznych postaci serię o śledztwach prowadzonych przez inspektora Konrada Sejera.

„Zabójstwo Harriet Krohn”, jej najnowsza na polskim rynku powieść, jest kolejną historią w tej bestsellerowej serii. Autorka stawia w niej pytanie: jak daleko można się posunąć, aby zmienić swoje życie i jak można dalej żyć z brzemieniem popełnionej zbrodni.

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kryminału. Nie tylko skandynawskiego!

Mroczny i intensywny portret mordercy nakreślony niezwykle analitycznym piórem norweskiej królowej zbrodni.

Bezrobotny Charles Olav Torp, Charlo, jest winny swemu dawnemu koledze 200 000 koron. Nie ma też dobrego kontaktu ze swoją ukochaną córką, Julie. Problemy trzeba jednak rozwiązywać.

Aby zwrócić swój dług i spełnić wielkie marzenie córki, Charlo popełnia okrutne morderstwo.

Jego życie zmienia się na lepsze, a przyszłość wyglądałaby obiecująco, gdyby nie istniał Konrad Sejer.

Informacje dodatkowe o Zabójstwo Harriet Krohn:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2016-05-18

Kup książkę Zabójstwo Harriet Krohn

Zabójstwo Harriet Krohn - opinie o książce

Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2017-03-01, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Poznajemy bezrobotnego Charlesa Olava Torp, który jest wrakiem człowieka, jego uzależnienie od gry na automatach prowadzi do upadku jego rodziny i do ogromnego długu w wysokości 200 000 koron i tego że córka nie chce go znać.Wspomina także żonę która zmarła na raka i o marzeniach. Nie widzi wyjścia z sytuacji i postanawia dopuścić się okrutnego czynu z którym będzie musiał żyć, prześladują go wyrzuty sumienia. Cała książka to praktycznie swoisty monolog wewnętrzny głównego bohatera z samym sobą. Nie ma tu napięcia, emocji, Ukazany jest tu człowiek który jest na dnie i który znalazł się w potrzasku. Pokazuje jak daleko może posunąć się człowiek w takiej sytuacji i jak można dalej żyć gdy się posunie za daleko. Książka niestety bardzo mnie rozczarowała, nie jest godna polecenia i okrutnie się nudziłam przy jej lekturze. Nie potrafiłam wczuć się w emocje i myśli głównego bohatera. Po dość dobrych Ciemnych sekundach liczyłam na dużo więcej.
Avatar użytkownika - wiki911
wiki911
Przeczytane:2016-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - książki na lato 2016,
Świetna autorka, dobra książka :)
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2019-09-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Charles miał szczęśliwe życie; żonę, córeczkę dopóki nie zaczął grać i popadać w sidła nałogu, tracąc kontrolę nad sobą, przegrywając swoje oraz zaoszczędzone pieniądze dziecka. Śmierć żony, odwrócenie się ukochanej córki, niespłacone długi, bezrobocie i ogólna bezradność, powodują, że Charles postanawia ograbić starszą panią z jej pieniędzy, biżuterii oraz sreber oszczędzanych przez całe życie. Podczas kradzieży sytuacja wymyka się spod kontroli i mężczyzna zabija starszą panią, podczas ucieczki dochodzi do kolizji, w samochód Charlsa uderza młody czlowiek. W stresie i nerwach Charles nie podpisuje umowy, którą chce sporządzić sprawca, mężczyzna odjeżdza z miejsca kolizji. Wydaje mu się, że wreszcie zacznie na nowo żyć, spłaca długi,  pozostają mu jeszcze pieniądze na kupno konia, którego chce podarować córce, odzyskuje z nią kontakt, jednak myśl o zabójstwie nie pozwala mu żyć w spokoju, codzienne gazety rozpisują się o śmierci kobiety, policja prosi kontakt osobę którą uczestniczyła w kolizji. Czy przenikliwy policjant Konrad Sejer i tym razem wpadnie na trop zabójcy? Czy Charles zostanie złapany, czy będzie mu dane odkupić swoje winy?

Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2016-08-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Utracona
Karin Fossum0
Okładka ksiązki - Utracona

Kto mógłby dopuścić się tak bestialskiej zbrodni? I co sprowadziło Hinduskę do tej zapomnianej przez wszystkich norweskiej wioski? Zakrwawione sari to...

Za podszeptem diabła
Karin Fossum0
Okładka ksiązki - Za podszeptem diabła

Dwóch znudzonych nastolatków krąży po mieście, szukając rozrywki i pieniędzy na kilka piw w barze. Niewinny wieczór uruchamia łańcuch tragicznych zdarzeń...