Okładka - Zadania samorządu terytorialnego w zakresie ochrony środowiska

Zadania samorządu terytorialnego w zakresie ochrony środowiska

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: 2006
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
?Autorka przedstawiła bardzo szczegółową analizę stanu prawnego, literatury i orzecznictwa dotyczących przede wszystkim założonego tematu, czyli zadań środowiskowych samorządu wszystkich szczebli, ale również pewnych kwestii ogólniejszych, związanych z problemami funkcjonowania samorządów. Szczególne uznanie musi budzić dotarcie do praktycznie wszystkich źródeł prawa określających zadania samorządu związane z ochroną środowiska, wskazanie i sprecyzowanie wynikających z nich zadań i tym samym uporządkowanie wiedzy dotyczącej ich zakresu. Ma to istotne znaczenie także i dla praktyki, wyraźnie odczuwającej brak tego rodzaju opracowań (...). Analizy są prowadzone głównie na podstawie obowiązujących przepisów polskiego prawa wewnętrznego, dotyczą bowiem zadań polskich organów samorządowych. Autorka w szerokim jednak zakresie sięga także do prawa wspólnotowego, wskazując źródła obowiązujących zadań, korzystając także z tych odniesień dla ewentualnej interpretacji przepisów budzących wątpliwości".Prof. dr hab. Marek Górski, z recenzji