Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci

Zapraszamy do najnowszego tomiku wierszy dla dzieci Zofii Olek-Redlarskiej. W polecanym tomiku pt. "Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci" autorka prezentuje 44 wiersze podzielone na na pięć części: Rodzina, Świat, Natura, Rzeczy i Uczucia.

Informacje dodatkowe o Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2016-09-08
ISBN: 978-83-8095-081-8

Kup książkę Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci

Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci - opinie o książce

Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci autorstwa Pani Zofii Olek-Redlarskiej przedstawia zbiór wierszy skierowanych do małego Czytelnika, który lubi zadawać trudne pytania dorosłym.
Na samym wstępnie Pani Zofia, wyjaśnia skąd, zaczerpnęła pomysł na napisanie tajemnic świata, które chcą poznać otaczające ją na co dzień dzieci.
Tomik wierszy składa się z 5 rozdziałów następującej treści: Rodzina, Świat, Natura, Rzeczy, Uczucia.
Autorka prosi, aby jej mały Czytelnik odpowiedział na pytania zawarte w jej wierszach.
Dobór właściwej i trafnej tematyki wierszy, kreatywność, trafny i pozytywny przekaz powoduje, że można małymi krokami poprzez wiersze trafić do wyobraźni dzieci.
Poezja, którą proponuje Pani Zofia Olek – Redlarska to barwy życia, które są widziane również oczami małego dziecka. Warto nadmienić, że wykonane ilustracje przez Panią Marię Sękową tworzą tutaj element dodatkowy, który nadaje im stylowości. Tekst zamieszczonych w zbiorze wierszy został napisany czytelną czcionką.
Wiersze, na które zwróciłam szczególną uwagę to: Co lubię?, Dlaczego lubię tak iść z Tobą do szkoły?, Co potrafi pierwszoklasista?, Dlaczego mam tyle pytań do świata?, Gdzie kot śpi?, Czy mewa śpiewa?, Czy mleko może kipieć z radości?.
Wiersze tego rodzaju uświadamiają rodzicom, nauczycielom, że dzieci po zapoznaniu się z nimi będą umieć nie tylko znać odpowiedzi na zadane pytania przez autorkę.  Można dzięki wierszom odkryć zdolności do twórczego myślenia u dzieci  w dobie dzisiejszego zdobywania wiedzy przy użyciu Internetu.
Oprawa miękka, Wydanie II zmienione, s.66, Oficyna Wydawnicza ''Impuls '', Kraków 2017.
Polecam przeczytać każdemu małemu Czytelnikowi tę książkę autorstwa

Avatar użytkownika - Pawel8
Pawel8
Przeczytane:2018-11-14, Ocena: 6, Przeczytałem,
Zielone piórko
Zofia Olek-Redlarska0
Okładka ksiązki - Zielone piórko

Tomik poetycki pt. "Zielone piórko" Zofii Olek-Redlarskiej jest zbiorem wielu bardzo interesujących, dowcipnych, dynamicznych wierszy dla...

Portrety imion dziecięcych
Zofia Olek-Redlarska0
Okładka ksiązki - Portrety imion dziecięcych

Czym [...] są Portrety imion dziecięcych? Są niewątpliwie poetyckimi i baśniowymi portretami radosnych dzieci, które poetka podpatruje w zabawie:...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;