Zagadka Kuby Rozpruwacza

Tom 4 cyklu Jakub Wędrowycz

Wreszcie pojawił się bohater, co znajdzie radę na wszystko: i na wampira, i na utopce, i na milicję, i na wrednych sąsiadów. Każde opowiadanie jest tak absurdalne i dokumentnie rozbrajające, że nie sposób oderwać się od lektury. - Marcin Piotrowski, czytelnik, klient Merlina Jego geniusz (zapewne wyssany z butelki po truskawkowej prycie) sprawia, że chce się więcej. Czuć pragnienie nowych opowiadań tak samo, jak chce się pić rankiem po kilkunastu kuflach piwa perła.

Informacje dodatkowe o Zagadka Kuby Rozpruwacza:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2007-02-07
ISBN: 978-83-60505-87-8

Kup książkę Zagadka Kuby Rozpruwacza

Zagadka Kuby Rozpruwacza - opinie o książce

Kolejne historie Jakuba Wędrowycza, który na wszystko znajdzie jakiś sposób.  Dał radę uratować Świętego Mikołaja, pokonał stwora bimbrowego oraz chciał pokonać upiora w teatrze. Te i wiele innych historii znajdziemy na kartkach tej książki. Ta jak każde inne z tej serii są napisane w sposób zabawny i mega wciągający.

Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2014-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Ktulu został zjedzony w knajpie oraz zapity słuszną ilością Perły. A podróżując wraz z Jakubem, przemieszczasz się nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie (nie tylko w przód). Dużo by pisać, dużo, ale w sumie po co, czy nie lepiej sięgnąć po opowiadania i samemu to wszystko przeżyć?
Avatar użytkownika - littlelinette
littlelinette
Przeczytane:2013-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zdecydowanie moja ulubiona książka z całego cyklu ^_^
Uwielbiam Wędrowycza, chociaż taki z niego wredny pijak i dziad ;p
Avatar użytkownika - Bajabongo
Bajabongo
Przeczytane:2010-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Dużo i naprawdę fajno i zabawno. Tak w skrócie. DUŻYM skrócie.
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2010-03-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Świetny humor, lekkie pióro. Poprawa humoru gwarantowana.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-23, Mam,

"Zagadka Kuby Rozpruwacza" zaliczona. O dziwo w tym tomie Wędrowniczy, zgodnie ze swoim nazwiskiem dużo wędruje. Odwiedził Peru, Egipt i Norwegię, nie mówiąc już o światach alternatywnych. A jego największym zmartwieniem jest to, czy starczy mu bimbru. Jego przyjaciele też są rewelacyjni, zwłaszcza Semen.

Jak zwykle opowiadania bawią. Nieraz roześmiałam się w głos. Jednak są też specyficzne jak sam bohater i nie każdemu mogą  przypaść do gustu. Ale warto sięgnąć po przygody naszego egzorcysty amatora.

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-03-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Tak jak zwykle-nie zawodzi :) Znowu co chwilę mogłam się uśmiechać. I to nie tylko ze względów humorystycznych, ale też dzięki nawiązaniom do popularnych książek/seriali. Jakub wciąż pozostaje w formie. Nadal pędzi bimber, walczy ze złem i budzi się skacowany. Tymczasem Semen kolejny raz mnie zaskakuje; jest dużo bardziej inteligentny niż się wydaje.

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2023-09-25, Przeczytałem,
Trucizna
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Trucizna

Egzystencja Jakuba Wędrowycza toczy się spokojnym codziennym trybem. Jakub w towarzystwie wiernego druha Semena cieszy się życiem tj. głównie pędzi i konsumuje...

Czerwona gorączka
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Czerwona gorączka

,,Czerwona gorączka" to zbiór opowiadań, w których instrukcji pędzenia bimbru brak. Zawiera za to opowieści, w gruncie rzeczy, dość prawdopodobne i......