Zaginiony ocean. Koloruj, ozdabiaj, znajdź ukryte skarby

Nowa, niepodobna do innych książka Johanny Basford, królowej kolorowanek!

,,Zaginiony ocean" to niezwykłe, pełne misternych detali ilustracje, które możesz pokolorować i ozdobić. Znajdziesz tu dziwne ośmiornice, magiczne syreny, całe ławice egzotycznych ryb, a także ogrody rafy koralowej i wraki zatopionych statków. Ale czym byłaby podwodna przygoda bez skarbu? Strona po stronie szukaj poukrywanych cennych przedmiotów pochodzących z pirackiej skrzyni.

Johanna Basford, autorka ,,Tajemnego ogrodu" i ,,Zaczarowanego lasu", jest rysowniczką i entuzjastką tuszu oraz atramentu. Tworzy na papierze skomplikowane, bogate w szczegóły ilustracje, często inspirowane florą i fauną szkockiej wsi, czyli okolic, w których dorastała.

Informacje dodatkowe o Zaginiony ocean. Koloruj, ozdabiaj, znajdź ukryte skarby:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-02-17
Kategoria: Hobby

Kup książkę Zaginiony ocean. Koloruj, ozdabiaj, znajdź ukryte skarby

Zaginiony ocean. Koloruj, ozdabiaj, znajdź ukryte skarby - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-02-11, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
ZATONĄĆ W OCEANIE KOLOROWANEK Johanna Basford to jedna z ciekawszych i oryginalniejszych autorek kolorowanek dla dorosłych. Jej najnowsza pozycja z tego gatunku, ,,Zaginiony ocean", który już 17 lutego ukaże się nakładem wydawnictwa ,,Nasza księgarnia", wykracza poza ramy zabawy tylko kolorami. Co autorka oferuje tym razem? Interaktywną zabawę i kilka niestandardowych ilustracji, które potrafią uwieść. Jak wskazuje na to tytuł, w najnowszej książce Basford zabiera czytelników/kolorystów na dno oceanu, gdzie czekają na nich ławice ryb, splątane wodne rośliny, muszle, bajkowe zamki a nawet syreny. A pośród tego wszystkiego, wśród koralowców i wraków dawno zapomnianych statków, czają się prawdziwe skarby. Czy znajdziecie je wszystkie i przekonacie się, jakie tajemnice skrywa ocean? Skomplikowanie grafik w tym wypadku znajduje się na całkiem wysokim poziomie. Są oczywiście prostsze rysunki, w sam raz dla początkujących, nie mniej to właśnie stali ,,koloryści" stanowią grupę docelową niniejszej publikacji. Ludzie, którzy uwielbiają z kredkami czy mazakami zanurzyć się w świat kolorów i doskonale wiedzą już co i jak robić. Znaczna część ilustracji, jakie do zaoferowania ma ,,Ocean..." to plansze zajmujące po dwie strony książki. Kiedy spojrzeć na ich miniaturki zamieszczone na końcu książki, pod wieloma względami przypominają fraktalne struktury. Skomplikowane, powtarzalne, a jednak zróżnicowane. Niektóre zajmują mniej miejsca na stronie, jakby zachęcając by czytelnik dodał w nich coś od siebie, są też takie, które szczelnie wypełniają swoje plansze, wymagając dużej uwagi i dużo czasu. Na dodatek jest tu także dwustronna rozkładówka, dla wszystkich tych, dla których nawet największe wcześniejsze obrazki były za małe. I dla tych, których pokolorowane już ilustracje rozbudziły apetyt na coś większego. Jeśli ktoś więc lubi antystresowe, pobudzające artystyczną duszę i uwagę, jakże modne i rozchwytywane pozycje, ,,Oceanem..." będzie zachwycony. Czeka tu na niego zabawa na wiele dni i o to właśnie w tym chodzi. A że na dodatek mamy też sporą porcję szukania szczegółów, jest się tylko z czego cieszyć. Polecam. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/02/11/zaginiony-ocean-koloruj-ozdabiaj-znajdz-ukryte-skarby-johanna-basford/
Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody
Johanna Basford0
Okładka ksiązki - Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody

Światowy bestseller - książka do kolorowania, która zachwyci rysowników i poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Witaj w czarno-białym...

Tajemny ogród dla wtajemniczonych. Książka do kolorowania z wyrywanymi kartkami. Secret Garden. Artist's Edition
Johanna Basford0
Okładka ksiązki - Tajemny ogród dla wtajemniczonych. Książka do kolorowania z wyrywanymi kartkami. Secret Garden. Artist

Znacie ,,Tajemny ogród"? To niezwykła książka do kolorowania, o której mówi już cały świat. Teraz powraca w wydaniu specjalnym dla...