Opis ksiązki
Kup Teraz

Zaginiony posag

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2012-03-12
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-238-8476-7
Liczba stron: 480
Dodał/a książkę:dona
Konflikt między rodami Verrere’ów i Neville’ów rozpoczął się dawno temu, kiedy Margaret Verrere porzuciła przed ołtarzem Edrika Neville’a i uciekła z ukochanym do Ameryki. Razem z panną młodą zniknęły drogocenne klejnoty, które miały stanowić jej wspaniały posag. Od tej pory wzajemne pomówienia i pretensje jeszcze bardziej poróżniły oba rody. Przez następne 150 lat tajemnica zaginionego skarbu fascynowała kolejne pokolenia. Nikt jednak ani na krok nie zbliżył się do rozwiązania zagadki… W drugiej połowie XIX wieku w ręce Cassandry Verrere niespodziewanie trafia dziennik Margaret zawierający wskazówki dotyczące miejsca, gdzie ukryto klejnoty. Odnalezienie ich to dla Cassandry jedyny sposób, by uratować zrujnowany rodzinny majątek. Niestety, jak na ironię, skarb prawdopodobnie znajduje się w posiadłości Neville’ów… Cassandra postanawia włączyć w poszukiwania sir Philipa Neville’a, którego niedawno poznała. Philip jest sceptycznie nastawiony do zagadki sprzed lat, lecz zgadza się wziąć udział w przedsięwzięciu, bo Cassandra interesuje go bardziej niż legendarne kosztowności. Niebawem okazuje się, że zaginiony posag tak jak przed wiekami może budzić wrogość i zmieniać ludzkie losy.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
kasiulek17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Po romans historyczny sięgam bez zastanowienia, a jeśli jest sygnowany nazwiskiem Candace Camp, to tym bardziej wiem, że na lekturze się nie zawiodę. Już jakiś czas nie czytałam romansu historycznego, a skoro dwa tytuły mam jeszcze na półce to tym razem postanowiłam sięgnąć po Zaginiony posag. Czy tym razem lektura również mnie zainteresowała?

Dwa rody: Verrere`ów i Neville`ów skłócone są od wielu lat. A wszystko przez Margaret Verrere, która przed ołtarzem porzuciła swego niedoszłego męża Edrika Neville`a. Nic zdrożnego by w tym nie było, gdyby nie to, że razem z Margaret zniknęła drogocenna biżuteria stanowiąca jej posag. Jak nie wiadomo i co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tak też i tym razem początkowe niewielkie niedomówienia, oskarżenia, spowodowały z czasem lawinę zarzutów, zarówno z jednej jak i drugiej strony.

Po wielu latach (ponad 150) Cassandra Verrere odnajduje dziennik Margaret, w którym odkrywa miejsce ukrycia klejnotów. Niestety odnalezienie ich nie jest łatwe tym bardziej, że prawdopodobne miejsce ukrycia skarbu znajduje się na ziemiach znienawidzonego rodu. Czy Philip Neville pomoże Cassandrze i jakie skutki przyniesie to odkrycie?

Candace Camp zaczęła spisywać swoje opowiadania, kiedy miała 10 lat, i od tamtej pory pisanie było Jej ulubiona formą wypoczynku. Swoją pasję do pisania potwierdza mówiąc: ,, Zawsze byłam nieśmiała i małomówna, jednakże w formach pisanych zawsze potrafiłam wyrazić wszystkie swoje myśli i uczucia".
Pisanie traktowała, jako hobby. Długo później rozpoczęła studia prawnicze na Uniwersytecie Północnej Karoliny. Podczas studiów rozpoczęła pisanie swojej pierwszej powieści ,,Więzy miłości" a w zakończeniu jej pomogły zajęcia na studiach, które uczyły wysokiej dyscypliny.
Candace Camp zrezygnowała z praktyki prawniczej i w całości poświęciła swój czas na pisanie.

Ten, kto miał możliwość zapoznania się z twórczością Candace Camp, wie, że autorka nie żałuje słów. Swoich bohaterów określa od samego początku do samego końca, są oni charakterni, nie brakuje im temperamentu. Jak to w romansach bywa jest również miłość i tajemnica do rozwikłania.
Podsumowując po książki pisane piórem Candace Camp będę sięgać bez zastanowienia, bo wiem, że czas z nimi spędzony nie będzie czasem straconym. Trochę uczucia, lekka dawka humoru potrzebne są każdemu.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Zaginiony posag Dom w San Francisco. Dzieci szejka
Tara Pammi, Lynn Raye Harris
Okładka - Zaginiony posag Dama do towarzystwa
Anne Ashley
Okładka - Zaginiony posag Zamorska posiadłość
Bronwyn Scott
Okładka - Zaginiony posag Zatańcz dla mnie. Zamek w Kornwalii
Carole Mortimer, Jennie Lucas
Okładka - Zaginiony posag Zmysłowa panna młoda. Trzydzieści dni i nocy
Yvonne Lindsay, Andrea Laurence
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów