Zagubiony Heros

Tom 1 cyklu Olimpijscy herosi

JASON MA PROBLEM. Kiedy budzi się w autobusie pełnym nastolatków jadących na szkolną wycieczkę, nie pamięta niczego. Wszystko wskazuje na to, że ma dziewczynę, Piper, i najlepszego przyjaciela, Leona. Są uczniami Szkoły Dziczy, szkoły z internatem dla ,,złych dzieciaków". Co Jason zrobił, że skończył w takiej szkole? I gdzie właściwie jest? Jason nie wie nawet, kim jest. Wie tylko, że to wszystko wygląda bardzo źle.

PIPER MA SWOJĄ TAJEMNICĘ. Jej ojciec, słynny aktor filmowy, przed trzema dniami gdzieś zaginął, a ona miała sen, w którym tata ma jakieś poważne kłopoty. Piper nie potrafi odkryć znaczenia tego snu, nie rozumie też, dlaczego jej chłopak, Jason, nagle jej nie poznaje. Podczas szkolnej wycieczki wybucha dziwna burza, podczas której atakują ich straszne potwory. Piper, Jason i Leo zostają przeniesieni do miejsca zwanego Obozem Herosów. Piper czuje, że musi za wszelką cenę znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania.

LEO MA NIEZWYKŁE ZDOLNOŚCI TECHNICZNE. Kiedy w Obozie Herosów przydzielają mu domek pełen narzędzi i części maszyn, czuje się jak w domu. Ale dzieją się tam również dziwne rzeczy. Wszyscy mówią o ciążącej na domku klątwie i o jakimś chłopaku, który zaginął. Mało tego, jego współtowarzysze twierdzą, że wszyscy - łącznie z nim - są dziećmi jakichś bogów. Czy ma to coś wspólnego z utratą pamięci przez Jasona albo z tym, że Leo wciąż widzi jakieś duchy?

Powitajcie nowych bohaterów i starych znajomych z Obozu Herosów w pierwszym tomie nowej serii ,,Olimpijscy Herosi". Jej autor, twórca wielu bestsellerów Rick Riordan, naładował tę książkę niespodziewanymi zwrotami akcji, zagadkami i humorem, tworząc wielką opowieść o niesamowitych przygodach. Kiedy ją przeczytacie, będziecie niecierpliwie wyczekiwać następnego tomu.

Informacje dodatkowe o Zagubiony Heros:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2011-06-29
Tytuł oryginału: The Lost Hero
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski

Kup książkę Zagubiony Heros

Zagubiony Heros - opinie o książce

Ech, Percy jak zwykle musiał coś "zrobić". Bardzo ciekawa książka. Polubiłam nowych bohaterów umieszczonych w starej rzeczywistości. Jestem ciekawa kim będzie pozostała czwórka z przepowiedni i jak potoczą się dalsze losy herosów.
Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-07-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jason budzi się w autobusie u boku jakiejś dziewczyny, którą trzyma za rękę. Chłopak nic nie pamięta poza swoim imieniem. Ludzie zwracają się do niego jakby go znali, ale on ich nie poznaje. Opiekun grupy też widzi go po raz pierwszy, jednak że nie ma co z nim zrobić zabiera go z resztą na zwiedzanie Wielkiego Kanionu. Nie dane im jest jednak spokojne oglądanie, bo atakują ich duchy burzy, które zwracają się do trójki uczniów herosi, a do trenera- satyr. Tak rozpoczyna się niebezpieczna przygoda Jasona, Piper i Leo. Kto z nich przeżyje? Kim jest zagubiony heros? I dlaczego Jason ma wymazaną pamięć? Do tej książki podchodziłam z wielkim entuzjazmem, ponieważ wujek Rick, powrót do Obozu Herosów no i Percy i Annabeth
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Muszę przyznać, że cudownie było powrócić do tak dobrze znanego mi świata i znów spotkać się z genialnymi bohaterami. Trochę się obawiałam jak to będzie - czy autor całkowicie poświęci się nowym postaciom? Czy znajdzie się miejsce dla starej ekipy, którą tak polubiłam? Na szczęście, okazuje się, że Percy i spółka odegrali tak znaczącą rolę w poprzedniej serii, że nie sposób ich pominąć i w tej :) Chociaż wiadomo, że przy systemie wysyłania herosów na misje nie mieli za wiele do powiedzenia, ale i tak nie narzekam ;)
Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
fajna książka, choć początek był trochę dla mnie niezrozumiały, ale szybko się w ciekawiłam, fajna akcja, jak ją przeczytałam to nie mogłam się doczekać kolejnej części.
Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
Ogółem książka świetna, ciekawy sposób narracji i przedstawiania wydarzeń. Bardzo podobał mi się motyw amnezji i tego, jak Jason powoli odzyskiwał fragmenty wspomnień. Nie mogę się już doczekać przeczytania kolejnych części!
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Świetna książka! Początek nowej serii jest o wiele lepszy niż poprzednie książki. Starzy bohaterowie i stary świat pięknie połączeni zostali z nowymi postaciami i intrygująca historią. Wciąga o wiele mocniej niż pierwsza seria!
Avatar użytkownika - migaweczka
migaweczka
Przeczytane:2014-10-08, Przeczytałam,

"Zagubiony heros" to pierwszy tom serii książek autorstwa Ricka Riordana pod wspólnym tytułem "Olimpijscy herosi". Jest to typowa przygodówka fantasy, którą warto poprzedzić innym cyklem tego samego autora - "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy".Ponieważ przygody wspomnianego Percy'ego Jacksona przeczytałam jednym tchem, postanowiłam pójść za ciosem i sięgnęłam również po tę serię.

Tym razem poznajemy innych bohaterów, choć imię Percy'ego i wspomnienia jego przygód wciąż przewijają się w dialogach. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj postać Jasona, nastolatka, który pewnego dnia budzi się w autobusie pełnym młodzieży i nie ma pojęcia kim oni są, a co gorsza nie wie, kim jest on sam, ani co z nimi wszystkimi robi. Najbardziej frustrujące jednak jest to, że najwyraźniej jego wszyscy znają, a on nie przypomina sobie żadnego z kolegów i nic nie wie nawet o tym, że ma... dziewczynę! Obserwuje nieznanych mu ludzi: Leo, podobno jego najlepszego przyjaciela, oraz Piper, z którą chyba "chodzi". Okazuje się, że chłopak podróżuje z uczniami Szkoły Dziczy, placówki dla trudnej młodzieży, do której sam należy, i jedzie właśnie na szkolną wycieczkę. Pytanie tylko, czy to na pewno zwyczajna wycieczka? Dlaczego nie pamięta kim jest? Skąd pewność, że Leo i Piper naprawdę są jego przyjaciółmi?

Wraca znane z historii o Percy'm miejsce akcji - Obóz Herosów. Jason trafia do niego wraz z Piper i Leonem. Pamięć wciąż mu nie dopisuje, więc wszystko jest dla niego nowe i niezwykłe. Poznaje mieszkańców obozu, zostaje uznany... no właśnie, przez kogo? Kto jest jego boskim rodzicem? A kto uzna Piper i Leona? Dużo tych pytań, wiem, ale przecież nie mogę Wam tego wszystkiego podać na tacy. Mogę tylko zdradzić, że ktoś znów wyruszy na niebezpieczną wyprawę, aby uwolnić uwięzioną przez tajemniczą kobietę boginię. Czy mu się uda? Jakie przygody go czekają?

Z każdy kartką książka wciąga coraz bardziej. Wartka akcja i dowcipne dialogi sprawiają, że chce się czytać dalej, aby jak najszybciej przekonać się, co się wydarzy. Muszę przyznać, że podchodziłam do tej książki trochę sceptycznie. To, że poprzednia seria była fantastyczna wcale nie znaczy przecież, że i druga będzie świetna. Przecież po pięciu tomach przygód greckich bogów i herosów źródło pomysłów mogło się wyczerpać. Spieszę jednak uspokoić tych, którzy uwielbiają Percy'ego, a jeszcze nie czytali "Zagubionego herosa" - fabuła powieści jest tak bogata, że aż trudno uwierzyć, iż są to pomysły jednego człowieka. Ponadto bardzo podoba mi się pomieszanie mitologii greckiej z rzymską. Taki zabieg dalej o wiele więcej możliwości i nie raz komplikuje bieg zdarzeń tak, że nie sposób domyślić się co będzie dalej.

Polecam tę lekturę zarówno nastolatkom, jak i dorosłym. To ekscytująca powieść, która dzięki umiejętnie dawkowanym przez autora informacjom wręcz zmusza do tego, by czytając próbować przewidzieć bieg wydarzeń.

Naprawdę bardzo dobra, pełna zagadek i świetnych akcji. Historia całkiem nowych bohaterów ale i strachych spotykamy. Jest naprawdę fajna, przeczytałam ją z zapartym tchem. Czekam z niecierpliwością na następne części, nie da się przeczytać tylko tej. Polecam!!!!

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-02-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Właściwie nie mam się do czego przyczepić. Historia jest ciekawa, bohaterowie żywi i pełnowartościowi, dużo się dzieje. Muszę też przyznać, że czytało mi się to dużo lepiej niż pierwszą część Percy'ego, wydaje mi się, że w tej serii wszystko nie jest tak infantylne, jak w Percym. Cieszy mnie też to, że polubiłam każdego z trójki głównych bohaterów. Każdy z nich ma jakiś urok, jest dobry w czymś zupełnie innym, a razem są silni dzięki swojej przyjaźni i zgraniu. Chętnie sięgnę po kolejne części.

Avatar użytkownika - Riell
AsiaSobieraj
Przeczytane:2017-05-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Morze potworów
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Morze potworów

Siódma klasa była dla Percy'ego Jacksona wyjątkowo spokojna. Żaden potwór nie przedostał się na teren jego nowojorskiej szkoły. Ale kiedy...

Córka Głębin
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Córka Głębin

Ana Dakkar jest uczennicą pierwszej klasy Akademii Hardinga i Pencrofta. Do absolwentów tej pięcioletniej szkoły średniej należą najlepsi na świecie oceanografowie...