Zajączek i motyl

Książeczka tekturowa dla najmłodszych. Wierszowana bajka o małym zajączku, który próbuje dogonić motylka aby mu się dobrze przyjrzeć, jednak nie jest to takie proste.

Informacje dodatkowe o Zajączek i motyl:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1998 (data przybliżona)
ISBN: 83-85324-82-8

Kup książkę Zajączek i motyl

Zajączek i motyl - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-12-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek 2017, POSIADAM, Od dzieci,

W tej książeczce dla dzieci nie tyle zachwyciła mnie treść co ilustracje. Są naprawdę prześliczne i uwrażliwiają dziecko na piękno przyrody. Historyjka jest o zajączku, który zachwycił się pięknem motyla i bardzo chciał mu się przyjrzeć z bliska. Wystraszony motylek jednak ucieka a zajączek rusza za nim w pościg. Po drodze spotyka wiele innych zwierzątek, widzi piękne miejsca, czasem naraża się na niebezpieczeństwo.
Warto jednak zatrzymać się z dzieckiem na ilustracjach. Są bardzo bogate w szczegóły. Można świetnie się bawić wyszukując na nich konkretne zwierzątka czy roślinki. Nie ma tego w treści ale można podpowiedzieć dziecku nazwy kwiatów czy ptaków siedzących na drzewach. Na pewno je rozpoznacie.

Najpiękniejsze opowiadania o zwierzątkach
Ray Cresswell0
Okładka ksiązki - Najpiękniejsze  opowiadania o zwierzątkach

Piękna książka do czytania dzieciom, samodzielnego czytania i opowiadania! 80 stron wesołego tekstu ze ślicznymi ilustracjami!...