Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie

Głoszenie kazań to wielka sztuka i - jak to zawsze ma miejsce w uprawianiu sztuki - należy nieustannie mierzyć coraz wyżej.

Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie to już drugi, wyjątkowy zbiór kazań przygotowanych i wygłoszonych przez Michała Hellera w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie -  rodzinnym mieście księdza profesora. Podobnie jak w pierwszym, bestsellerowym tomie 10.30 u Maksymiliana, w krótkich tekstach opartych na Ewangelii wybitny filozof prowadzi czytelnika przez prawdy najważniejsze - Wiara, Czas, Ojczyzna, Sztuka życia - nie tylko pełniąc rolę przewodnika, lecz także dając mu pole do własnych rozważań i medytacji.

Są dwie możliwości: albo Bóg jest, albo Go nie ma. Jeżeli przyjmę, że Bóg jest, a Boga nie ma, ryzykuję swoim skończonym, krótkim życiem. Właściwie czym ryzykuję? Chyba tylko tym, że gdybym uważał, że Boga nie ma, mógłbym nie wkładać tyle wysiłku w to, by żyć uczciwie... Jeżeli jednak przyjmę, że Boga nie ma, a Bóg jest, ryzykuję nieskończoną wiecznością. Zysk i strata są niewspółmierne. Mają się do siebie, jak skończona liczba do nieskończoności. Wybór powinien więc być oczywisty. Ale dla wielu ludzi nie jest.   /fragment tytułowego kazania/

Michał Heller - uczony, kosmolog, filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013); 10.30 u Maksymiliana (CCPress 2014); Moralność myślenia (CCPress 2015) Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015).

Informacje dodatkowe o Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2015-10-15
Kategoria: Inne
ISBN: 9788378862031

Kup książkę Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie

Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie - opinie o książce

Daj nam oczy widzące. Kazania krótkie
ks. Michał Heller0
Okładka ksiązki - Daj nam oczy widzące. Kazania krótkie

...Wszystko dzieje się w przypowieściach, aby ,,patrzyli oczami, a nie widzieli, słuchali uszami, a nie rozumieli..." (Łk 4, 12). Czyżby Jezus naprawdę...