Opis ksiązki
Okładka - Zakładniczka
Kup Teraz

Zakładniczka

Ocena ( 3 osoby )
4.3
Wydawnictwo:
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-7575-776-7
Liczba stron: 190
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Zakładniczka
Prawdziwa histroria uprowadzonej i więzionej w dżungli przez sześć długich lat kobiety, która chciała zmienić swój kraj na lepsze. Clara Rojas została zakładniczką oskarżanej o terroryzm partyzantki FARC i musiała zmierzyć się z niewyobrażalną traumą, by przetrwać. Zakazana miłość, ciąża, poród przez cesarskie cięcie bez lekarza i znieczulenia, niewola i bycie na łasce partyzantów oraz ciągły strach to codzienność Clary, szefowej sztabu wyborczego Ingrid Betancourt - kandydatki na prezydenta Kol
Recenzja
natanna Linia koment
Na półkach:

Zakładniczka to opowieść o traumatycznych przeżyciach jakie były udziałem autorki książki, gdy ta stała się zakładniczką oskarżanej o terroryzm grupy partyzanckiej FARC. Clara Rojas snuje ją prostym językiem - prawie beznamiętnym - nie epatując nadmiarem emocji czy poszukiwaniem sensacji, a jednak całość poraża swym koszmarnym

 

Gdy 23 lutego 2002 roku Clara wstała o czwartej rano i wzięła długi, gorący prysznic, by po dwudziestu minutach wyjść z domu i pojechać po Ingrid Betancourt,  której była szefową sztabu wyborczego, nawet przez myśl jej nie przeszło, że jest to ostatni prysznic, jaki bierze w domowych warunkach, i że nieprędk

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wymieniłam/sprzedałam,Wyzwanie 52 książki 2015,
Zakładniczkę przeczytałam w jeden dzień. Wstrząsająca historia Clary,która była więziona przez sześć lat w dżungli. Ciągły strach przed zagrożeniem, kąpiele w rzece i ciągłe wędrówki to codzienność jej życia w niewoli. Kobieta nie poddała się dzięki swojej wierze w Boga. W dżungli urodziła syna.
Jestem pełna podziwu dla odwagi Clary. Kwestię tego czy książka jest opisana najlepiej to nie mnie oceniać. Myślę,że autorka chciała uporać z traumatycznymi doświadczeniami niż tym jak najlepiej opisać swoją historię.
Poruszająca historia mówiąca o walce o przetrwanie. Przeżycia Clary dają wiele do myślenia.
Dorota_Dega plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-04, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_ 52 książki 2014,
Jakiś czas temu przeczytałam ,,Drogę ku wolności" opowiadającą o tych samych wydarzeniach, tylko z innej perspektywy.
Paradoksalnie w ,,Drodze ku wolności" de facto znalazłam więcej informacji o Clarze Rojas niż w ,,Zakładniczce"- książce, którą napisała właśnie Clara...
Poza tym wydarzenia opisane w ,,Zakładniczce" są niepełne, nie przedstawione tak należycie jak we wspomnianej wcześniej pozycji.
Za całym szacunkiem, ale ,,Zakładniczka" jest dla mnie napisana byle jak, na kolanie. Przypomina mi szybkie wypracowanie na temat swojego życia...
Nie jest to książka, która zapiera dech w piersiach. Czytając ,,Drogę ku wolności" zapierało mi dech w piersiach, a ,,Zakładniczka" nie zrobiła na mnie żadnego, choćby minimalnego wrażenia... Podziwiam ją za siłę, którą niewątpliwie miała, przeżywając tyle lat w niewoli, w niebezpiecznej dżungli i niemal ciągle na wędrówkach.


Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o życiu w niewoli Clary Rojas- przeczytajcie ,,Drogę ku wolności", która opowiada głównie o porwaniu trzech Amerykanów....
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Książka ta zawiera wspomnienia Kolumbijki, dotyczące prawdziwej szkoły przetrwania jaką był dla niej sześcioletni okres spędzony w dżungli po porwaniu jej przez partyzantów.
Warta przeczytania.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-16, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - literatura faktu,
Clara Rojas w "Zakładniczce" zdecydowała się opowiedzieć swoją historię, która zdarzyła się naprawdę. Została uprowadzona przez partyzancką grupę FARC (oskarżoną o terroryzm) i przez 6 lat więziona była w dżungli.
Zimne noce w prowizorycznych szałasach, kąpiele w lodowatych rzekach to tylko nieliczne z rzeczy, z którymi musiała sobie radzić. Do tego dochodziły kilkugodzinne marsze i zmiany miejsca.
To, co przeżyła Clara nie było łatwe, bo wyobraźcie sobie, że jesteście na jej miejscu. W dodatku dowiadujecie się, ze jesteście w ciąży, a rodzić będziecie w takich, a nie innych warunkach, bez specjalistyczne opieki.

Podziwiam ją za siłę, którą niewątpliwie miała, przeżywając tyle lat w niewoli, w niebezpiecznej dżungli i niemal ciągle na wędrówkach.
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Zakładniczka Poczet twórców motoryzacji
Rostocki Aleksander Marian
Okładka - Zakładniczka Trzy oblicza przywództwa. Menedżer, artysta, kapłan
Mary Jo Hatch, Monika Kostera, Andrzej K. Koźmiński
Okładka - Zakładniczka Jednominutowy przedsiębiorca
Ken Blanchard i Don Hutson oraz Ethan Willis
Okładka - Zakładniczka Gucio uczy się sprzedawać
Frädrich Stefan
Okładka - Zakładniczka Legendy Pomorza i Kaszub
Abramowicz Dorota
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów