OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Zaklęcie dla Golema. Praga

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Dookoła Świata
Data wydania: 2013-04-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788362754069
Liczba stron: 184
Dodał/a książkę:czytam
"Zaklęcie dla Golema. Praga" to pierwsza część serii przygodowej: "Zagadki i Tajemnice". Akcja każdej z pięciu części rozgrywa się w innym europejskim mieście. Tym razem wysłaliśmy autora do Pragi, by opisał przygody trójki wyjątkowo bystrego rodzeństwa: 10- letniego Dominika i jego młodszych sióstr bliźniaczek: Uli i Wery, którzy z teczką pełną tajemniczych zapisków zostawionych im w spadku przez dziadka, podczas swych podróży po Europie (oczywiście w towarzystwie rodziców), rozwiązują zagadki, wyjaśniają tajemnice i poszukują zaginionych dzieł sztuki...

Po weekendzie spędzonym z naszymi bohaterami w Pradze, dowiecie się, czy uda się odnaleźć Golema, który zniknął ze strychu Staronowej Synagogi, czy istnieje uniwersalny sposób na wydostanie się z Labiryntu Luster, kim był hrabia Cagliostro, czy przy Złotej Uliczce wciąż mieszkają czarnoksiężnicy, czy da się latać na miotle, co to są trdelniki oraz wielu, wielu innych rzeczy... Krzysztof Petek jest podróżnikiem, reportażystą i autorem cieszących się dużą popularnością przygodowych powieści dla dzieci i młodzieży.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
otymze plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Czyta się! Kiedy byłam mała szukałam w bibliotekach książek, w których było dużo dialogów... Taki przydługawy opis zachodu słońca z lektury obowiązkowej „W pustyni i w puszczy” był dla mnie okropną torturą. W książce „Zaklęcie dla Golema. Praga” nie ma miejsca na ziewanie przy opisach. Jest za to masa dialogów, które przemycają całkiem sporo informacji o Pradze. Nie tylko o jej zakątkach, które warto odwiedzić, ale i o historii. Jest humor – zaskakujący i... świeży. Zabawne dialogi idealnie pasują do bohaterów książki. Jest zagadka i akcja, które nie zwalnia, ani na chwilę. Jest język obcy – trochę czeskiego, odrobina angielskiego, nawet niemiecki się pojawia! Można lekko, zabawnie i równocześnie edukacyjnie? Można! Jest nawet kiełkujące małoletnie uczucie – urocze, subtelne, adekwatne do wieku bohaterów.
„Zaklęcie dla Golema. Praga” to pierwsza część serii Zagadki i Tajemnice. Bohaterami cyklu jest rodzeństwo – starszy Dominik i nieco młodsze siostry bliźniaczki Ula i Wera – które podczas rodzinnego wyjazdu wyjątkowo dobrze się dogaduje, nadzwyczaj chętnie odwiedza proponowane przez rodziców zabytki, ba, nawet wychodzi z inicjatywą w temacie zwiedzania! A wszystko za sprawą listu i tajemniczej krzyżówki pozostawionej im przez dziadka. Wiadomo – nic tak nie jednoczy, jak wspólna tajemnica i zagadka do rozwiązania...
Lektura lekka i przyjemna – dobra do czytania na głos i – podejrzewam – idealna, by zachęcić do czytania młodszych czytelników. Ze względu na wydanie (twarda oprawa, szycie) – świetnie nadaje się na prezent. Polecam, nie tylko podczas wakacji!
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ania_kato Linia koment
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Zaklęcie dla Golema. Praga Żożo i Lulu
Elisabeth Duda
Okładka - Zaklęcie dla Golema. Praga Ida i Filip przyjaciel koni
Magdalena Zarębska
Okładka - Zaklęcie dla Golema. Praga Zaklęcie dla Golema. Praga
Krzysztof Petek
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów