Zalecenia na wypadek upałów

Jest lipiec 1976 roku. Londyn ogarnęła fala upałów. Nie padało od miesięcy, w ogrodach roi się od mszyc, wodę bierze się z hydrantów, a Robert Riordan oznajmia swojej żonie Gretcie, że idzie za róg kupić gazetę. Już nie wraca.

Poszukiwania Roberta sprowadzają z powrotem do domu dzieci Gretty - dwie córki, których wzajemne relacje zostały zerwane,  i syna, który przeżywa poważny kryzys małżeński.  Każdy ma inny pomysł co do miejsca pobytu ojca. A nikt nie podejrzewa, że matka może znać powód, którego nawet teraz nie może wyjawić.

,,Riordanowie pozostaną w pamięci długo po zakończeniu lektury. Są zabawni, działają na nerwy i nie sposób ich nie kochać". Irish Times

,,Mój ulubiony gatunek powieści: wielkie serce, złożona konstrukcja psychologiczna i nieodparty urok".     Maria Semple, pisarka

,,Oto autorka, u której głębia i przenikliwość oscylują tuż pod powierzchnią pozornie lekkiego stylu ... W tej powieści jest coś cudownego, jakieś ciepło i przystępność, które sprawiają, że nie można się od niej oderwać i które z pewnością przesądzą o jej poczytności". Guardian

,,Wciąga od pierwszych słów ...istne czary".Daily Telegraph

Informacje dodatkowe o Zalecenia na wypadek upałów:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2015-05-27

Kup książkę Zalecenia na wypadek upałów

Zalecenia na wypadek upałów - opinie o książce