Opis ksiązki
Okładka - Zamek z piasku, który runął
Kup Teraz

Zamek z piasku, który runął

Ocena ( 71 osób )
5.4
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2009
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7554-127-4
Liczba stron: 800
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Trzecia i ostatnia część serii Millennium zaczyna się w miejscu, w którym kończy się Dziewczyna, która igrała z ogniem. Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania żywcem, jej kłopoty się jednak na tym nie kończą ... Mikael Blomkvist odkrywa tajemniczą przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą. Pisze tekst, który ma oczyścić nazwisko Salander, a przy okazji wywołać trzęsienie ziemi nie tylko w rządzie i służbach bezpieczeństwa, ale w całym kraju. Lisbeth Salander dostaje wreszcie szansę, na to, by pogodzić się z własną przeszłością. Ostatnia część trylogii Stiega Larssona to najwyższej klasy thriller polityczny! Opinie i recenzje - Zamek z piasku: (źródło: Amazon, www.panorstedt.se) "Nowa i ostatnia powieść z trylogii liczy ponad 700 stron. Niewielu jest ludzi, którzy potrafią każdą z tych stron zapełnić atrakcyjną fabułą. Larsson tego dokonał. To wielkie osiągnięcie i jeden z powodów niewiarygodnego powodzenia jego książek." Magnus Persson, Svenska Dagbladet "Oczywiście wiadomo, że trzecia część serii Millennium Stiega Larssona jest dobra. By nie powiedzieć diabelnie dobra. Godny podziwu jest już sam fakt, że ktoś napisał 700 stron bez ani jednej dłużyzny, bez nawet najdrobniejszego zbędnego akapitu. Kolejne sekcje wiążą się ze sobą, a ja leżę i czytam, łypiąc okiem na zegar i wiem, że powinienem iść spać, ale jeszcze tylko kawałek (...) I tak przez całą książkę." Anders Wennberg, Gefle Dagblad "To w jaki sposób Stieg Larsson trzyma się realizmu to naprawdę mistrzostwo (...) to niezwykłe, że takie ogromne ilości tekstu jak u Stiega Larssona są w stanie się sprzedać i to w czasach, kiedy za pomocą coraz mocniejszego PR sprzedaje się coraz bardziej przeciętne książki." Maria Küchen, Expressen "Mówi się, że dobre rzeczy chodzą trójkami i w tym przypadku z pewnością tak jest. Trzecia część serii Stiega Larssona o wymyślonym czasopismie "Millennium" jest po prostu najlepsza." Jonas Brefält, Värmlands Folkblad "Stieg Larsson podarował czytelnikom umiejętnie i dobrze napisany thriller o nieprawdopodobnym tempie akcji - coś, do czego już zdołaliśmy przywyknąć. Kiedy człowiek zacznie czytać, wciąga się i nie ma ucieczki." Zoran Alagic, Norrköpings Tidningar "Szczególne wrażenie robi talent Stiega Larssona do panowania nad dość skomplikowaną chwilami fabułą o wielu wątkach. Jego znajomość tematu jest niezwykła i trzeba przyznać, że doskonale uchwycił ducha czasu. To nie tylko powieść kryminalna, ale także opis współczesnej Szwecji." Kjell Nylund, Eskilstuna Kuriren "Mogę tylko dołączyć do chóru śpiewającego pochwały na cześć ostatniej części trylogii Millennium Stiega Larssona. Miałam duże oczekiwania wobec tej książki, ale autor spełnił je z nawiązką." Ingalill Mosander, Aftonbladet
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
aleksa6 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2016,
To nie jest książka, którą się pochłania. To książka, którą pożerasz oczami, umysłem i całym sobą. Niesamowita powieść kryminalna - ciąg dalszy losów Lisbeth Salander. Jej życie ponownie staje pod znakiem zapytania. By odkryć całą prawdę o mrocznej przeszłości Lisbeth, Mikael Blomkvist sięga do najbardziej skrywanych zakamarków. Jednocześnie sprawia, że w rządzie i służbach bezpieczeństwa, zaczyna wybuchać wulkan tajemnic.
anka920 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,52 książki 2016,
Trzecia i zarazem ostatnia książka serii Millenium napisana przez Stieg'a Larsson'a opanowała mnie całkowicie. Po wydarzeniach, które kończyły 2 tom Lisabeth przebywa w szpitalu i szykuje się na walkę w sądzie z Sekcją. Równocześnie Mikael prowadzi swój research w tej sprawie. Każda kolejna część trylogii jest mocniejsza. Zdecydowanie polecam, każdego wciągnie bez reszty.
Maryjusz70 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Tempo trochę siada, ale ciągle ciekawy jak potoczą się losy bohaterów, zarwałem kilka nocy na czytanie. Lekkie rozczarowanie, że proces Lisbet tak szybko się odbył. Nadal polecam tak jak poprzednie części.
arven1989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,,
Nadal trzyma poziom, lecz najbardziej się wynudziłam skojarzył mi się film system który nie zrobił na mnie wrażenia. rozumiem koncept ale mam wrażenie że gdzieś na 1/3 książki jest wciąż to samo tylko trochę inaczej. poza procesem i początkowym wątkiem szpitalnym nie trzymały mnie się emocje. Niemniej Milenium przeszło so historii, warto przeczytać. najbardziej podobała mi się 2ga cz.
agulas_88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2015 roku,
To już ostatnia część przygód Lisabeth Salander i Mikaela Blomkvista. Tym razem dziennikarz podejmuje się rozwikłać mroczną przeszłość jego przyjaciółki by móc oczyścić ją z zarzutów prokuratora. Jego działania wywołają aferę nie tylko w szwedzkim rządzie, ale także w służbach bezpieczeństwa. Gorąco polecam!
allergicto plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Doceniam wielkość tego dzieła, jednak jak dla mnie, wątków było aż za dużo. Wyczekiwałam opisu procesu Wasp setki stron, było warto!
dominik59 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo wciaga od pierwszej do ostatniej części
Luxfan plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2015 roku,
Po przeczytaniu ostatniego zdania zrobiło mi się smutno. Dotarło do mnie, że to się skończyło, nie ma już nic. Ten zamek już runął i nie powstanie. Przytłoczyło mnie to. Z drugiej strony przez kilka dni chodziłam jeszcze oczarowana Salander. To nie jest święte dziecko, ale ma coś w sobie co sprawia, że trzymałam za nią kciuki do samego końca. Bardzo podobały mi się we wszystkich częściach szczątkowe informacje na temat pracy w redakcji. Blomkvist pozostanie dla mnie dupkiem, chociaż w pierwszej części do pewnego momentu wzbudzał moją sympatię. Próbował później odkupić swoje winy, aczkolwiek u mnie jest skreślony. Z pewnością jeszcze kiedyś wrócę do wszystkich części, by móc znów wejść w dziki świat Lisbeth.
maleenstwoo plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Ulubione,Wyzwanie - książki zekranizowane,
Ostatnia część trylogii, niestety. Wielka szkoda, że Pan Larsson nie zdążył napisać więcej tak wspaniałych książek. Każdym następnym tomem zachwycam się bardziej i żałuję, że to już koniec. Bardzo polubiłam Mikaela i Lisbeth. Na pewno wrócę do całej trylogii nie raz i polecam wszystkim!
damonowa plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna trylogia!
pabelkopablo plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Losy Lisbeth szybko zostały przeze mnie przyjęte do świadomości.. Szkoda, że tylko 3 części, szkoda, że to juz koniec serii Millennium. Cały cykl godny polecenia:D Fabuła super: dziwni ludzie na ważnych stanowiskach, SAPO, SMP i wiele innych wątków sprawia, że książę szybko się czyta. Z wielkim zainteresowaniem. Czuje się jakąś bliskość z tymi bohaterami i z wydarzeniami, które rozgrywają się na niespełna 800 stronach. Serdecznie polecam!
annna84 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Ostatnia część trylogii i najbardziej wciągająca. Pewnie częściowo dlatego, że przyzwyczaiłam się do bohaterów i byłam ciekawa, jak potoczą się ich dalsze losy. Po ostatnich wydarzeniach Lisbeth Salander cudem uchodzi z życiem i leży w szpitalu. Jednak to nie koniec jej kłopotów. Czeka ją proces, a Mikael Blomkvist robi wszystko, żeby prawda wyszła na jaw, a winni ukarani.
Ankalipso plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Część trzecia trylogii, i uczucie pustki po przeczytaniu książki, że nie będzie już dalszej części...
kiniak plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Szkoda, że to już ostatnia część trylogii Millenium. Chętnie śledziłabym dalej przygody Lisabeth i Mikaela. Książka do końca trzyma w napięciu, Stieg Larsson spisał się na medal! ;)
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Spotkałam się z wieloma głosami, że będzie im brakowało kolejnych części. Ja chyba bym na razie nie dała rady czytać dalej. Chyba że po dłuższej przerwie.
lady_foe plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Ciekawe zakończenie trylogii. Może bez wielkiego napięcia, bez większych cliff hangerów, bez wielkiej dramy, ale przeczytałam z przyjemnością.
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Zakończenie trylogii Millenium to ciekawa zwieńczenie losów Lisbeth i Mikaela. A jednak po skończeniu tej książki chce się powiedzieć: to tylko tyle? Bo czytając tę trylogię zakochałam się w stylu, pomysłach i rozumowaniu Stiega Larssona. Ostatnia część nie jest najlepszą z trzech, bo za taką uważam pierwszą, a jednak jest wybitna. Mimo, że porusza problematykę rządowo-polityczną to jest to arcydzieło!
czarniutka21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,kryminały,Mam,Wyzwanie 26 książek 2014,
Jest to już ostatnia część sagi Millenium. Muszę przyznać, że czuję pewien niedosyt, gdyż autor nie wyjaśnił do końca wszystkich wątków. Żałuję, że nie będę miała możliwości poznać dalszych losów Mikaela i Lisbeth, ponieważ bardzo się przywiązałam do tych bohaterów. Historia z 3 tomu jest połączona z wątkami z wcześniejszej powieści co wyszło bardzo na plus. Akcja na początku toczyła się dość wolno, jednak później nabrała tempa, przez co nie mogłam wręcz oderwać się od książki. Fabuła nadal jest wciągająca, a wprowadzone nowe wątki np. prześladowca Eriki bardzo ciekawe. Autor wprowadził również sporo nowych bohaterów, jednak czułam, że każdy z nich jest potrzebny. Oczywiście ponad wszystko uwielbiam Lisbeth i kibicowałam jej przez cały pobyt w szpitalu oraz na Sali sądowej. Na wyróżnienie zasługuje również postać siostry Mikaela - prawniczki Anniki. Na pewno seria ,,Millenium" zostanie na długo w mojej pamięci, a w przyszłości wrócę do tych książek. Polecam serdecznie ;)
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,
Łezka się w oku kręci, gdy pomyślę sobie, że to już ostatni tom tej znakomitej trylogii. Pocieszeniem jest za to fakt, że jest mnóstwo skandynawskich autorów, którzy tak dobrze piszą. Trzecia część rozpoczyna się tam gdzie zakończyła się druga.
Lisbeth Salander znów jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Mikael Blomkvist chce jej pomóc i dokopuje się do państwowych tajemnic. Wywołuje burzę na najwyższych szczeblach.
Często jest tak, że autor po kilku tomach serii po prostu się wypala, zaczyna mu brakować pomysłów. Stieg Larsson napisał ostatnio tom na prawie 800 stron, a co najlepsze to czyta się to z przejęciem i zapartym tchem. Nie ma mowy o nudzie.
Drugi tom zakończył się bardzo dynamicznie i niespodziewanie. Ta książka zaczyna się od tego samego momentu. Gna do przodu i nie chce nas wpuścić do prywatnego życia. Nie spodziewałam się, że takiego kolosa będę czytała niecałe trzy dni, ale tak właśnie było. Tym razem afera jest na bardzo szeroką skalę. Jest tutaj mnóstwo historii i polityki. Zupełnie mnie to nie znudziło, ponieważ zostało napisane w łatwy i interesujący sposób. Widać jaki autor był oczytany i mądry w każdej z dziedzin. Przygotował się do tej trylogii w najdrobniejszych szczegółach.
Jego główna bohaterka Lisbeth Salander to nieszablonowa postać, która zapada w pamięć czytelnika. Lubię takie silne kobiety w literaturze. Jest to trylogia, którą musicie przeczytać. Każdy tom jest na jednym, najwyższym poziomie. Nie ma mowy o błędach i niedopracowaniu. Polecam!
GRZADA plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
nie często zdarza mi się zarwać nockę przy lekturze, a teraz zarwałem tydzień!!! Machnąłem wszystkie tomy po kolei i jestem pod wrażeniem.
Trzecia część jest najbardziej zakręcona i momentami tak się wczuwałem w akcję, że aż lękałem się o własne... ciśnienie. Naprawdę bardzo dobry kryminał. Polecam.
Madlene plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo dobra książka.
Powiem tak.. Millenium to najlepsza seria jaką miałam okazję, a raczej przyjemność, czytać. I w zasadzie nasuwa się tylko jedno stwierdzenie: Szkoda, że to już koniec..
malamimbla plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Do końca trzyma w napięciu, podobnie jak pozostałe części. Warto poświęcić swój czas
anna0784 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-10-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Mistrzostwo.
Ainka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Mam,
Nie mogę się doczekać aż się okaże czy zostanie opublikowana kolejna część, która podobno jest napisana częściowo.Bo to zakończenie pozostawia niedosyt i wielu rzeczy nie kończy.
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2013),
Świetne zakończenie trylogii!!! Mnóstwo intryg (co prawda politycznych, ale jednak ;)).
Kilka spraw mogłoby mieć ciąg dalszy, ale może to dobrze, że nie wszystko jest powiedziane do końca-przecież mamy swoją wyobraźnię ;)
Polecam!!!
Beatricze plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Mnie się podobała.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-16, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Po przeczytaniu dwóch tomów, przyszedł czas na trzeci. Niestety bardzo się zawiodłam.

Trochę o fabule. Lisbeth Salander ledwo żywa trafia do szpitala. Jej odwieczny wróg Alexander Zalachenko leży dwa pokoje dalej. Mężczyzna był dawnym profesjonalnym zabójcą na usługach sowieckich służb specjalnych. Potężne siły chcą uciszyć Lisbeth Salander raz na zawsze.

Mikael Blomkvist natomiast stara dowiedzieć się o Lisabeth czegoś więcej i wkrótce zaczyna pisać reportaż. Ma on jej pomóc w oczyszczeniu nazwiska.

Pierwsza część była całkiem niezła, druga bardzo mi się podobała i z niecierpliwością sięgnęłam po trzecią część. Niestety bardzo się zawiodłam.

Książka ma bardzo dużo stron. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie fakt, że zbyt dużo miejsca zajmują niepotrzebne, nudne, monotonne opisy. Niekoniecznie interesuje mnie co jedzą bohaterowie ani jak są ubrani. Do tych opisów można się przyzwyczaić lub je pominąć, ale w książce wieje nudą. Od pierwszych stron mnie nie zainteresowała i wręcz się męczyłam. Z trudem dotarłam do końca i cieszyłam się, że już skończyłam czytać. Akcja rozwija się bardzo powoli, mnie w napięciu nie trzymała, nie zaskoczyła tylko nudziła.

Początek cyklu zapowiadał się bardzo obiecująco. Dużo w nim było o Lisabeth, a to mnie szczególnie interesowało, ale czym dalej tym coraz nudniej. Wkrótce akcja stanęła w miejscu na długi czas. Według mnie to niedopuszczalne.

Jest to thriller polityczny. Ja za polityką nie przepadam, ten temat mnie kompletnie nie interesuje. Ukazuje mechanizm działania szwedzkich służb politycznych.

Dla mnie beznadziejna, a myślałam, że będę zachwycona. Najsłabsza książka całego cyklu.
mollymaya plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
POLECAM zdecydowanie, zwłaszcza jeśli ktoś czytał 2 poprzednie części.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
HouseOfBooks Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
ManicPixieDreamG Linia koment
Przeczytane:2016-07-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
stokrotka22 Linia koment
Przeczytane:2016-06-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Azucena Linia koment
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Thriller/sensacja/kryminał,
Dominika_21 Linia koment
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,FAVORI,
Azzmon Linia koment
Przeczytane:2014-06-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,
Shallan Linia koment
Przeczytane:2015-03-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Thriller/Sensacja/Kryminał,Ulubione,
Monia_31 Linia koment
Przeczytane:2014-09-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Monika87 Linia koment
Przeczytane:2015-09-08, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Scarlette Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Gordian Linia koment
Przeczytane:2015-07-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Filipeciek Linia koment
Przeczytane:2015-08-07, Na półkach: Przeczytałem,PRZECZYTANE 2015,
greta89 Linia koment
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
GosiaK Linia koment
Przeczytane:2015-02-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,do 2013,
wojna9999 Linia koment
Przeczytane:2015-02-12, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
zaczytanamimi Linia koment
Przeczytane:2015-01-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Lady_Mary Linia koment
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mój mały świat pożółkłych kart...,
MonikaP Linia koment
Przeczytane:2010-02-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,x dawno temu,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2013-06-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam 2013 (112),
annak Linia koment
Przeczytane:2014-10-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
migaweczka Linia koment
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
akarasek Linia koment
Przeczytane:2014-10-06, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
anoola Linia koment
Przeczytane:2014-09-06, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mandy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
kasandra_other Linia koment
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ilbunia Linia koment
Przeczytane:2014-06-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
jusia Linia koment
Przeczytane:2014-05-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
DDmelody Linia koment
Przeczytane:2014-05-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
monikad Linia koment
Przeczytane:2012-02-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
MarekPoProstuMar Linia koment
Na półkach: Czytam,Mam,
ilonar2301 Linia koment
Przeczytane:2014-03-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2011-03-12, Na półkach: Przeczytałem,
ChatkaPuchatka Linia koment
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
hegemo Linia koment
Przeczytane:2014-02-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2013 i wcześniej,Kryminał, sensacja, thriller ,
oklaskim Linia koment
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
slk Linia koment
Przeczytane:2012-01-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Kirika Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2013,Mam,
beata150 Linia koment
Przeczytane:2013-12-08, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
pinczerakapinczp Linia koment
Przeczytane:2013-12-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
basia02033 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
vajza Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,ulubione ;-),
piszek1 Linia koment
Przeczytane:2012-01-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
edith013 Linia koment
Przeczytane:2013-10-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
emulina Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
PeterGade Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
goster Linia koment
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,I kwartał 2013,Mam,
cytrusek Linia koment
Przeczytane:2010-09-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
moonwielki Linia koment
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2013,
Atka0606 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Lusia1987 Linia koment
Przeczytane:2013-05-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Stieg Larsson,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
janilorak Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
tlenianka Linia koment
Przeczytane:2013-02-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - wyzwanie,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów