Opis ksiązki
Kup Teraz

Zapach kwiatów kawy

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2006-02-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788324702145
Liczba stron: 607
Dodał/a książkę:Julieta5
Brazylia, 1884 rok. Siedemnastoletnia Vitoria da Silva prowadzi beztroskie życie w rodzinnej hacjendzie Boavista. Jako córka wpływowego barona kawowego i dziewczyna o zachwycającej urodzie stanowi jedną z najlepszych partii w kraju. Mądra i uparta Vita odrzucała wszystkich swoich wielbicieli. Dopiero przystojny Leon Castri, dziennikarz z Rio de Janeiro, wzbudził w niej gorące uczucie. Ale Leon jest rebeliantem, walczy o zniesienie niewolnictwa, a tym samym zagraża egzystencji rodziny da Silva. Rodzice Vity zabraniają jej kontaktów z buntowniczym mężczyzną, tylko że ona już ich nie słucha. Cena jaką przyjdzie jej zapłacić za miłość do Leona, jest wyższa niż mogła kiedykolwiek sądzić.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
posredniczkaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-11, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,

Gdy sięgałam po tę książkę nastawiona byłam na gorący romans w egzotycznej pięknej Brazylii i owszem dostałam romans ale czy gorący?


 


 


Vita jest piękną,inteligentną i błyskotliwą córką bogatego plantatora kawy, która zakochuje się bez pamięci  w mężczyźnie, który według "towarzystwa" jest nieodpowiednim kandydatem na męża dla dobrze urodzonej pany.


 


Leon z uporem maniaka walczy o zniesienie niewolnictwa, co jest niepojęte dla fazenderów, dla których tania siła robocza jest głównym źródłem dochodów.


 


Autorka opisuje losy wielu postaci na raz, przez co odczuwa się pewien zamęt podczas czytania.  Obserwujemy (dość pobieżnie) rozwijający się romans Vitori z Leonem, śledzimy postępy jej brata  Pedra , który przebywa w stolicy. Autorka daje nam możliwość obserwacji życia niewolników "od kuchni" opisując perypetie niemego Feliksa.


 


Nieporozumienia, waśnie, miłość,zazdrość...Wszystko to znajdziemy w tej powieści gdy tylko przebijemy się przez zbyt obszerne opisy XIX wiecznej Brazylii. Mimo że były one bardzo interesujące,drażniła mnie ich ilość i szczegółowość.  


 


Sam pomysł na fabułę mnie zaintrygował. Córka potężnego plantatora kawy którego główną siłą roboczą są niewolnicy, zakochana  w głoszącym gorszące poglądy na temat niewolnictwa, buntowniku. Oh co to mógł być za romans! Niestety moim zdaniem autorka zbyt mało uwagi poświęciła bohaterom i ich trudnej i burzliwej miłości. Z jednej strony akcja toczyła się dość szybko co mnie cieszyło z drugiej jednak losy bohaterów były opisane dość pobieżnie.


 


Reasumując książka zła nie jest, jednak nie mogę określić jej mianem porywającej. Przyznam się że dość długo ją czytałam, ponieważ miejscami była po prostu nudna. Niestety nie spełniła moich oczekiwań.


Moja ocena 3/6 


 

AmaiaSalamanca5 Linia koment
Przeczytane:2016-02-15, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów