Zapiski stanu poważnego. Powieść dla kobiet. Oraz płci pozostałych

Nowy format. Bohaterka powieści jest reporterka telewizyjna około trzydziestki, która tuz przed wyjazdem na zdjęcia dowiaduje się, że zostanie mamusią. Mamusią - proszę bardzo, tylko gdzie jest tatuś do kompletu? Na horyzoncie pojawia się wprawdzie ktoś, kto by się nadał, niestety ma felery, które właściwie uniemożliwiają happy end. Poza tym co zrobić z tą koszmarną, wyczerpująca, ukochaną pracą? Doprawdy, dziecko takiej matki musi wykazać niezłą siłę charakteru, żeby urodzić się w przepisowym terminie.

Informacje dodatkowe o Zapiski stanu poważnego. Powieść dla kobiet. Oraz płci pozostałych:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7469-363-0

Kup książkę Zapiski stanu poważnego. Powieść dla kobiet. Oraz płci pozostałych

Zapiski stanu poważnego. Powieść dla kobiet. Oraz płci pozostałych - opinie o książce

Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2017-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2017 :),

Kolejna powieść Moniki Szwai, którą znalazłam w mojej małej bibliotece.
I jak zawsze - nie zawiodłam sie na autorce.
Powieści Szwai są na tyle wielowątkowe, ze każdy Czytelnik znajdzie w nich coś dla siebie.

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2016-07-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Wika Sokołowska, dziennikarka telewizyjna lekko po trzydziestce, właśnie się dowiaduje, że jest w ciąży. Informacja o dziecku mocno ją zaskakuje; jako że w tym samym czasie spotykała się z dwoma facetami, nie jest pewna, który z nich jest ojcem dziecka. Wiktoria to bardzo ambitna kobieta, która nie chce stracić pracy (bo swoja pracę kocha). Jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko będzie jej połączyć pracę z byciem młodą matką, zwłaszcza że kandydat na ojca dziecka odpłynął w dal (a właściwie ożenił się z inna kobietą). Co zrobi Wika? Czy zdoła sobie jakoś ułożyć życie? Czy uda się jej połączyć macierzyństwo z praca zawodową? I czy dojdzie do ładu ze swoją rodziną, zwłaszcza z despotycznym ojcem? "Zapiski stanu poważnego" to byłby naprawdę dobra książka. Akcja jest wartka i zaskakująca, bohaterowie książki dobrze nakreśleni. Ale mnie do szału wręcz doprowadzają zdrobnienia. Karolek, Rosio, Pawełek, dramacik, tatunio, obiadzik, masełko, mamcia....I tak przez całą książkę. Naprawdę trzeba było wszystko zdrabniać?? Czemu to miało służyć? Druga sprawa - bardzo mnie drażniło to, że Wiktoria, będąc już w ciąży (nawet w bardzo zaawansowanej) ciągle pije jakieś trunki. Raz słabsze, innym razem mocniejsze. A tyle się o tym mówi i pisze - że nawet najmniejsza ilość alkoholu w ciąży może uszkodzić płód. Przepracowywanie się w przypadku ciąży zagrożonej tez mądre nie jest. Mam tylko nadzieję, że żadna czytelniczka z bohaterki książki, Wiktorii Sokołowskiej, brać przykładu nie będzie.
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2006-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór, Mam,
Obraz współczesnej "wyzwolonej kobiety", oddanej pracy, odnoszącej sukcesy zawodowej, a jednocześnie bezbronnej, poszukującej tego, co w życiu najważniejsze, przeżywającej obawy i radości niespodziewanego macierzyństwa zgodnie z regułą "chciałabym i boję się".
Avatar użytkownika - monika_rr_86
monika_rr_86
Przeczytane:2013-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Swietna ksiązka prosta, lekka i nieskomplikowana dla zwykłych i niezwykłych kobiet :)

Nie wiem, co mi do głowy strzeliło, że kupiłam za dychę 4 książki z serii 'Literatura na obcasach'. No słabe to bardzo. Powiem może tak, akcja jest ciekawa, jak może być ciekawa telenowela. Język potoczny, ale taka chyba miała być stylistyka.
I nie miałabym nic przeciwko, gdyby nie nazwano tego literaturą, bo to literaturą nie jest. Powieść owszem. Ale nie literatura.
No i pozostałych trzech nie zdzierżę.

Avatar użytkownika - NicoMinoru
Przeczytane:2015-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dom na klifie
Szwaja Monika0
Okładka ksiązki - Dom na klifie

W typowych romansach zawsze jest tak: Ona spotyka Jego (lub On Ją), potem się zakochują, coś im przeszkadza, ale w końcu odbywa się wesele i "żyją...

Anioł w kapeluszu
Szwaja Monika0
Okładka ksiązki - Anioł w kapeluszu

Czy anioły noszą kapelusze? Owszem, zdarza się. To te same anioły, które nie cierpią sztywnych mundurków. Są z natury bardzo pracowite, często...